Zisťujú sa pri preventívnej prehliadke aj prípadné pohlavné choroby?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom preventívky.

Zisťujú sa pri preventívnej prehliadke aj prípadné pohlavné choroby?

Resp. dokážeme pri preventívnej prehliadke zistiť prípadne pohlavné choroby, aj keď sa testy určené na pohlavné choroby nevykonávajú?

Nakoľko raz sa ukázala mykóza (aj keď nejde o typickú pohlavnú chorobu).

Ak chce pacient podstúpiť testy na pohlavné choroby, má sa obrátiť na gynekológa alebo na venerológiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

bežne sa testy na pohlavne prenosné ochorenia nerealizujú. Iba ak je indikácia, prípadne o ne pacientka požiada. Ideálne u gynekológa.

Mykóza nie je pohlavne prenosným ochorením.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník