Zmiznú mi varixy po pôrode bez lekárskej pomoci?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

som mesiac po pôrode a dieťa plne dojčím. Rodila som spontánne s nastrihom hrádze 5 stehov. Po pôrode sa mi vytvoril hematón (modrina), ktorý sa mi už vstrebal. Po 3 týždňoch po pôrode sa mi zapálilo šitie. Doktor mi nasadil ATB Zinnat, ktoré aj zabrali.

Keď veľa chodím, stojím a hlavne večer pociťujem tupú bolesť v pošve. Preto som sa pozrela zrkadlom a na ľavom pysku mám žilu a na nej hrčky. Asi sa jedná o varixy.

Zmiznú mi varixy bez lekárskej pomoci?

Mám si nasadiť Detralex?

Ak áno, tak v akom dávkovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide skutočne o varixy, tie sa časom stiahnu.

Detralex užívať môžete, v dávkovaní 2-0-0. Sú ale popisované aj prípady koliky bábätka pri jeho užívaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník