Znamenajú bolesti podbruška a konečníka zápal maternice?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

už viac mesiacov mám bolesti podbruška, vaječníkov a konečníka, tlaky v konečníku. Proktologické vyšetrenie je v poriadku.
Bola som na gynekológii (viď výsledok sterov v prílohe), stery na chlamýdie, mykoplazmy, uraplazmy a trichomoniády boli negatívne.
V čase keď mi tie bolesti začali, mala som aj veľmi vodnatý výtok, ktorý občas pálil a štipal. Pálili ma veľmi vonkajšie genitálie a celé vnútro podbruška mi doslova horelo. Cítila som sa ako by som mala zvýšenú teplotu, mierne nutkanie na močenie.
Lekár mi robil vaginálne sono, nič nezistil, iba napísal možný myóm.

Užívala som 10 dní Ciprofloxacin a Macmiror. Zlepšenie som pocítila, no potom sa bolesti znova vrátili.

Môžem mať prechodný zápal maternice?

Čo to môže byť?

Čo na výsledku znamenajú tie leukocyty, epitélie, G koky, G paličky, G kokobacily?

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

pošva má svoju prirodzenú flóru, nie je sterilná. Hore uvedené názvy vo výsledku znamenajú práve to.

Pokiaľ sa niektorá baktéria/kvasinka premnoží, znamená to, že sa jej prirodzená flóra narušila a vo výsledku následne vidíte konkrétneho patogéna, ktorý sa premnožil.

Antibiotická terapia bola nastavená správne, podľa výsledkov citlivosti. Preto sa Vám aj uľavilo.

Možno by ešte stálo za zváženie vylúčiť infekciu močových ciest.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník