Zrasty a pichanie na pravej strane brucha v 34. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

v roku 2017 som mala mimomaternicové tehotenstvo a odobrali mi pravý vajcovod. Odvtedy som mala hocikedy bolesti na pravej strane brucha. Teraz som tehotná v 34. týždni a od začiatku tehu ma pichalo na pravej strane brucha.

Doktorka povedala, že tam môžem mať zrasty. Dostala som magnézium a akosi to prešlo. Teraz ma tak pichá, že ani magnézium nepomáha. Ledva kráčam.

Čo mi odporúčate?

Je to aj indikácia na sekciu?

Odstránia mi aj zrasty?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, indikáciou na sekciu to určite nie je. Je prirodzené, že Vás to ku koncu tehotenstva znova bolí. Maternica je veľká, väzy maternice sa naťahujú a spolu s nimi aj zrasty. Bolesť môže postupne ustúpiť a opakovane sa ešte vrátiť.

Pokiaľ by ale nastúpila teplota, hnačka, vracanie , či by sa bolesť stupňovala, tak vyhľadajte najbližšiu pohotovosť. Tam vylúčia zápal slepého čreva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník