Tvrdnutie brucha a bolesť na pravej strane

miashu
25. apr 2019

Ahojte , chcela by som vedieť ako zistím že mi tvrdne brucho som 27.tyzden no mám pocit že mi tvrde neviem či áno či nie? A ešte ma zaujíma mala ste niektorá bolesti na pravej strane hneď na začiatku brucha ako keby pod prsiami strašne to páli,stipe,svrbí ... Ďakujem

nancy666
25. apr 2019

Ta bolesť to neviem ale môj doktor povedal že keď bolesť niekde príde a odíde že to je ok nakoľko sa tam deju zmeny. A na tvrdnutia bruska je magnezium. A zistíš ľahko či áno, proste buď sa dá stlačiť alebo nie 🙂 ja to mám tiež ale len tak že minutu a potom zasa nie, ale magnezium veľmi pomáha. Každopádne podľa mna v pohode, ak ale máš akékoľvek pochybnosti, radšej behni lekárovi, hoc aj na pohotovosť, radšej 100x zbytočne ako raz neskoro ;)

lucinika
26. apr 2019

@miashu pri tvrdnuti je bruško tvrdé asi ako čelo.

flower24
26. apr 2019

Ja som mala tvrdnutie brucha takmer cele tehotenstvo. Bola som na rizikovom, setrila som sa, casto lezala a brala magnezium. A malu normalne donosila 😉 S tym a s tou bolestou chod samozrejme ku gyneokologovi.

miashu
autor
26. apr 2019

Ďakujem áno samozrejme som bola u doktora no ten je hrozný takže neviem nič...

apip42
26. apr 2019

Ta bolest pod prsiami moze byt zlcnik, dak si ho pre istotu skontrolovat

seahorse27
27. apr 2019

Ja by som sa celkom obavala tej bolesti vpravo. Moze to byt slepak. Je vikend, mas jedinecnu prilezitost vyhnut sa svojmu gynekologovi a ist na pohotovost. Viem, ze slepak boli za normalnych okolnosti dole v podbrusku, ale pocas tehotenstva to tam mas poprehadzovane, takze priznaky nemusia byt typicke. V tehotenstve to byva celkom casta diagnoza. Ked mas hrozneho lekara a nedoverujes mu, preco ho prosim ta nevymenis?

miashu
autor
27. apr 2019

Momentálne sa mi gynekológ nedá vymeniť pretože tam musím zotrvať pol roka ,už som to skúšala všelijako meniť na pohotovosti nič nepovedali tam som bola ako prvé idem k obvodnému tak sa uvidí ale žeby slepak to by ma vážne nenapadlo, pečeň mám v poriadku len rozmýšľam ako sa vyšetruje žlčník v tehotenstve a nejaké podrobnejšie testy žeby mi ich spravil doktor

apip42
27. apr 2019

@miashu slepak podla mna nemoze boliet tak vysoko🤔 zlcnik ti spravia sono, pripadne aj z krvi vedia ci sa nejedna o zapal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre