1 alebo 2 kočíky? Dedina s ťažkým terénom+skladnosť do kufra malého auta: BGB Fox ako jediný kombinovaný kočík zničím?

Zodpovedané
19. jan 2021

Ahoj Eli,
som prvorodička a už nejakú dobu sa zamýšľam nad kúpou kočíka. Poprosím ťa o tvoje cenné rady, no nebudeš to mať so mnou také jednoduché.

Asi potrebujem dva kočíky (do jedného moje požiadavky asi nespojím):
1. bývame na dedine (časť kopanice), cesta nie veľmi dobrá, nerovná, rozpadajúca sa krajnica, občas výtlky. Často chodíme do prírody, takže kočík by mal zvládnuť aj lesné a poľné cesty, potrebujem asi kvalitné odpruženie. Najhoršie na tom je, že kočík budem často tlačiť z kopca a do kopca, tak asi je podstatná aj váha, neviem.
2. kočík do mesta, ľahký, jednoducho zložiteľný, ktorý vojde do kufra malého auta.

Rozmýšlala som aj nad tým, že by som kúpila len jeden kočík Bugaboo Fox 2, ale neviem, či spľňa všetky moje požiadavky a či ho na tých našich "skvelých" cestách úplne nezničím. Nejde mi až tak o dizajn kočíka, ale o praktickosť.

Ďakujem.

Ahoj,

Bugaboo Fox samotný je vcelku dobrým, pekným, praktickým stredom, ale nie do kufra malého auta. Nie je zasa taký skladný, že by sa s ním bez problémov dalo pravidelne cestovať s malým kufrom. A tým pádom kompromis ľahšieho kočíka na terénne využitie akosi nedáva zmysel.

Bugaboo Fox

Takže áno - dva kočíky sú skôr odpoveďou. Vyslovene na to, čo popisuješ ako dedinský a ťažší terén, by som si zadovážila niečo robustnejšie a ideálne trojkolesové.

Trojkolka od TFK by bola jednou z prvých možností, na ktoré by som pozerala. S vaničkou Multi X, ktorá je aj konfigurovateľná na protismerný sedák, by to bolo fakt multifunkčné riešenie od narodenia. Inou možnosťou by bolo niečo ako Britax Go Big.

Britax Go Big

K váhe, tak do kopca - ako, zaváži, ale omnoho viac skôr jej rozloženie, teda ťažisko. Neboj sa ťažšieho kočíka, ak je kvalitný a jazdne super.

A druhý kočík - tam už je to ozaj voľnejšie. Od niečoho pekného ako Cybex Mios cez stred ako Jané Muum či Jané Kawai.

Cybex Mios

Jané Muum V2

Jané Kawai

Až po pevnejší Easywalker Charley, také niečo menšie by sa šiklo, teda ak potrebuješ otočné sedadlo.

Easywalker Charley

Alebo potom ozaj niečo mikro ako Cybex Eezy S-Twist+2.

Cybex Eezy S-Twist+²

Takým fakt fakt fakt že kompromisom by potom bol Casualplay LOOPi - City kolesá do toho malého auta.

Casualplay LOOPi City

Ďalšia možnosť All Road alebo Running náprava do ťažšieho terénu.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Tento kočík je faj fajn ľahký aj skladný, aj dá nerovnosti. Ale prevedenie je jednoduchšie,a nemá ani otočné sedadlo. Tak ja len, keby si ozaj potrebovala riešenie na obe situácie, takýto nejaký kompromis by to zahŕňalo.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli