2kombi do 800 eur. Britax Smile 3, EW Harvey, ABC Design Salsa - ktorý bude lepší (vyššia mamina, ľahší, skladnejší, aj terén)?

Zodpovedané
9. aug 2020

Ahoj Eli,

Som prvorodička a dosť vysoká (176 cm). Bábätko čakáme v októbri. Potrebujem Tvoju pomoc. Chcela by som kúpiť dvojkombináciu. Prioritou pre mňa je, aby som mohla športovú časť využívať čo najdlhšie. Potrebujem, aby kočík bol ľahko skladateľný (ideálne spolu so športovou sedačkou), aby váha bola menšia, kolesá potrebujem kvalitné a odpružené (keď nafukovacie, to je plus). Budeme to používať hlavne v meste, ale radi chodíme aj na výlety - na terén.

Mám vybraté zatiaľ tieto kombinované kočíky:
Britax Smile III - veľmi sa mi páči, ale obávam sa, či bude dostatočne veľká tá vanička pre dieťatko s fusakom v zime + aj tá športová časť sa mi zdá byť trošku užšia... + nie je ten najľahší kočík.
Easywalker Harvey 2 - páči sa mi hlavne ľahkosť, ale neviem sa na 100% stotožniť s korýtkovým sedením.
ABC Design Salsa 4 - kočík je veľmi pekný, síce trošku robustnejší, a trošku ťažšie by sa zmestilo do výťahu.

Podľa Teba, ktorý kočík by bol ten vhodný výber? Prípadne ak máš aj iné nápady, budem vďačná.

Ahoj,

pravdu povediac chcela by si kočík na výlety, spratnejší, ľahší - ale vybraté máš skôr trošku väčšie (po zložení) modely. Najskôr by som asi bola za ten Easywalker Harvey2 - kvôli váhe aj praktickosti do mesta, ako aj do terénu (hlavne s all-terrain kolesami).

Easywalker Harvey2

Druhým by určite bol ABC Design Salsa - samotná konštrukcia je relatívne spratná. Akurát práve používanú nadstavbu budeš musieť dávať samostatne a miesto zaberie, ale je to zvládnuteľné. Nie je ani taký ťažký a zvládne mesto aj nejaké tie nerovnosti. Naviac, ak chceš nekorýtko, je toto lepšia voľba aj z tohoto hľadiska.

ABC Design Salsa 4

Britax Smile III mi na časté prevozy z hľadiska váhy a skladnosti nepríde ideálny. Tak neviem, ale asi by som ho v tomto prípade nepreferovala.

Britax Smile III

Ja by som ale asi najskôr volila Baby Jogger City Premier, ak sa s tým korýtkom predsa len dokážeš zžiť. Je najpriestrannejší v sedacej časti (dlho vydrží), kvalitný, veľký ale zároveň skladný. Vanička, aj keď priemerná, absolútne pre bábätko idúce postačí (hocaká postačí, ver mi, veď bábo bude akurát malinké na tú zimu).

Baby Jogger City Premier

Z lacnejších a nekorýtkových za mňa potom asi jedine Joie Versatrax, kde si striešku predĺžiš extra uni clonou (alebo dáš ušiť novú), ak sa ti bude zdať krátka. A mimo toho bude takým všestranným kočíkom do mesta, na skladanie, ale aj na nejaké tie nerovné terény.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli