2v1 kombinovaný kočík: CBX Onida Flex alebo Gmini Grand? Bude mi chýbať u CBX odpruženie?

Zodpovedané
13. okt 2020

Dobry den,

potrebujem sa rozhodnut medzi kocikmi CBX Onida Flex Smoky a Gmini Grand. Chcela som CBX ale prisla som na to, ze nie je odpruzeny. Netusim, aky je velky rozdiel medzi odpruzenymi a bez. Bude to nas prvy kocik. Prosim poradte. Kocik vyuzivany bude v meste a do auta.

Dakujem.

Ahoj,

G-Mini Grand versus CBX Onida Flex - je to o prioritách. Oba sú to dosť mestské kočíky aj napriek (ťažkým) zadným kolesám Grandu, keďže vpredu má kolesá maličké a penové. Odpruženie je fajn, ale zasa mínusom je vyššia váha kočíka a fakt riadne široká konštrukcia, čo sa do niektorých starších dverí (napr. v poliklinikách) občas nevojde. Je ale taký pevnejší.

Onida je super z cenového hľadiska aj sediacej autosedačky, ktorá je úplne ok aj tá dodávaná k nemu. Takže sa veľmi oplatí, najmä ak kočík kupuješ iba na začiatok.

Či ti odpruženie bude chýbať - to je individuálne. Kupuješ lacnejšie kočíky s malým sedadlom, a teda obmedzenou životnosťou. Ja by som skôr vtedy povedala, že nie. Je to dočasná záležitosť. Moji krpci boli radi “vytrasení” a spali najradšej ak som brázdila po tráve. Ale, ak odpruženie očakávaš a chceš mäkkú jazdu, chýbať ti bude.

Treba si sama premyslieť, čo vlastne túžiš mať. Ak by to bol hojdavý kočík, ani s jedným tak úplne netrafíš. V meste a v aute mne osobne každopádne stačí aj tvrdší model.

G-Mini Grand

CBX Onida Flex

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli