Aké sú najvhodnejšie kolesá na rozbité chodníky a náročnejší terén?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom najlepších kolies.

Aké sú najvhodnejšie kolesá na rozbité chodníky a náročnejší terén?

Stále pozerám iba nafukovacie, ale rada si nechám poradiť.

Ďakujem

Ahoj,

nafukovacie kolesá sú naozaj najlepšie do terénu a nerovný povrch, pretože poskytujú prirodzené odpruženie. Nevýhoda je tá, že ich môžeš prepichnúť a občas potrebujú dofúknuť.

Dobrým variantom do terénu sú aj gumové kolesá, ktoré môžu byť plnené penou, gélom, alebo majú vzduchové komory. Sú nazývané tiež ako bezúdržbové, pretože sú odolné proti defektom.

Sú aj kočíky, ktoré majú penové kolesá (EVA pena). Sú o dosť mäkšie. Takže hrozí, že sa do nich zapichnú kamienky. Preto ich do náročnejšieho terénu neodporúčam, čoskoro by sa zničili.

Ja osobne odporúčam naozaj skôr nafukovacie kolesá do terénu, ale materiál kolies ide ruka v ruke aj s odpružením. Pokiaľ kočík nie je odpružený vôbec, tak by som sa rozhodla pre nafukovacie práve pre zlepšenie jazdných vlastností. Ak má kočík dobré odpruženie, tak aj do terénu budú super gumové. 🙂

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia