Aké sú negatívne vlastnosti kočíka Mamas&Papas Ocarro?

Zodpovedané
6. sep 2021

Ahoj,

máme vybraný kočík od Mamas& Papas Ocarro. Neviem nájsť aj k nejaké nevýhody.

Alebo je taký skvelý, že nemá žiadne nevýhody?

Prípadne mi vieš poradiť podobný od inej značky?

Hľadala som niečo kvalitné, ale aj praktické. Kočík by sme si chceli ponechať aj pre druhé dieťa. Páči sa mi celkovo konštrukcia, to že športová časť sa dá otáčať aj do opačného smeru, xxl strieška, vetranie, dá sa poskladať aj so športovou časťou, veľký nákupný košík, vhodný pre výšku 165 cm a 175 cm. A hlavne, že majú aj iné farby v ponuke ako len čierne a sivé.
Budeme mať jarné dieťa a chceme s ním chodiť aj na výlety. Čiže, aby zvládal aj cestu inú ako chodník. Cena nerozhoduje.

Aký je Tvoj názor?

Plus ešte jeden dotaz. V obchode nám odporučili Cybex autosedačku, ktorá sa dá rozložiť do ľahu a že tým pádom nebudeme potrebovať vaňu. Vraj bude úplne stačiť vajíčko a potom prejdeme len na športovú časť.

Je to podľa Teba vhodné pre novorodenca, alebo máme kúpiť aj vaničku?

Vopred ďakujem

Ahoj,

v prvom rade a ber to ako čisto osobný názor mamičky troch detí. Ja som sa vždy viac riadila radami odborníkov a to v tomto prípade lekárov, ktorý detskú autosedačku teda vajíčko neodporúčajú využívať ako vaničku. Dieťatko má byť vo vaničke max. 2 hodiny, kvôli vývoju chrbtice. Ja osobne by som vajíčko nevyužívala ako vaničku.

Kočík Mamas&Papas Ocarro má aj svoje negatíva, ktoré si môžeš prečítať v hodnoteniach reálnych mamičiek priamo vo vidgete, ktorý tu vkladám. Väčšinou uvádzajú ako nedostatok vysokú váhu kočíka, čo je teda pravda a súhlasím s nimi. A potom je tam opotrebovanie kolies, nekvalita rúčky alebo nekvalitná koženka na rúčke a detskom madle. Určite si ich prečítaj, nechcem ich tu všetky vypisovať.

Ja ti skôr chcem dať do pozornosti, že je nízko položený ale ak ste si ho skúšali priamo na predajni a vyhovuje vám to, tak je to ok.

Mamas&Papas Ocarro

Ja by som ti určite odporučila tieto kočíky, vzhľadom na kvalitu a možnosť využitia alebo rozšírenia pre druhé dieťa.

Určite si pozri Easywalker Harvey3 má výborné jazdné vlastnosti, je ľahký, skladný a dá sa rozšíriť na súrodenecký kočík v prípade príchodu druhého dieťaťa.

Easywalker Harvey3

Ak sa ti táto možnosť moc nepozdáva, tak sa skús pozrieť na Bugaboo Fox, kvalitný, ľahký, spratný a rozhodne zaujme aj svojimi strieškami.

Bugaboo Fox 2

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally