Aké sú plusy a mínusy kočíka Bugaboo Bee 6 a Cybex Melio?

Zodpovedané
14. apr 2022

Ahoj,

máme 21 mesačnú slečnu a doteraz sme sa vozili v Cybexe. Nakoľko nám dcérka už viac menej len behá, zvažujeme kúpu ľahšieho kočíka.

Potrebujeme, aby sa v kočíku ešte aj pohodlne vyspala. Padol nám do oka Bugaboo Bee 6 a Cybex Melio.

Aké sú plusy a mínusy týchto kočíkov?

Ďakujem

Ahoj,

z týchto dvoch by som Ti odporučila viac Bugaboo Bee 6. Má oveľa kvalitnejšie spracovanie, stabilnejšiu konštrukciu, lepšie jazdné vlastnosti a priestrannejší sedák, ktorý je vhodný aj pre väčšie deti. Okrem toho je možné u neho aj výškovo nastaviť chrbtovú opierku a predĺžiť sedaciu časť. Od svojich predchodcov má väčšie kolesá a pribudlo aj madlo pred dieťa. Oceníš u neho priestranný košík, ktorý má super umiestnenie, že čokoľvek dieťa upustí, tak spadne do neho. Ďalej potom aj dlhú predlžovaciu striešku, nastaviteľnú rukoväť a ľahké skladanie aj ovládanie. Ako najväčšiu nevýhodu vidím v tom, že má kratšiu opierku nôh – väčšie dieťa má tak nohy mimo nej. Nevýhodou môže byť aj trochu väčšia hmotnosť (9,4 kg), inak k nemu nemám žiadne výhrady. Sama mám starší model a som s ním veľmi spokojná! Za zmienku stojí aj veľký výber farebných striešok, takže si kočík môžeš plne prispôsobiť svojmu vkusu. Ku kočíku je možné dokúpiť aj jedálenský pultík, držiak nápoja, stojan na telefón či stúpadlo so sedátkom.

Cybex Melio má nosnosť len 15 kg. Oproti Bee mi príde aj menej stabilný, preto ho odporúčam skôr ako doplnok k hlavnému kočíku na nejaké rýchle presuny, než ako hlavný kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia