Aké sú výhody a nevýhody kočíka Tutis Uno Plus 2v1?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Tutis Uno Plus 2v1.

Aké sú výhody a nevýhody tohto kočíka?

Ďakujem

Ahoj,

novší ročník kočíka Tutis Uno+ má oproti Tutis Uno vylepšený podvozok a používa kvalitnejšie látky s UV filtrom. Celkovo by som ho zhodnotila veľmi pozitívne. Výrobca si skutočne nechal záležať na kvalite použitých materiálov, elegantnom dizajne, praktickosti, funkcionalite využitia nielen v meste ale aj v prírode.

Model pôvodom z Litvy a jeho výhody a nevýhody by som zhodnotila nasledovne:

Plusy:
+ kvalitné konštrukčné spracovanie,
+ dobré odpruženie,
+ termoregulačné vlastnosti hlbokej vaničky,
+ polohovateľné dno vaničky,
+ veľké vnútorné rozmery hlbokej vaničky 84x38 cm s vyberateľným kokosovým matracom,
+ extra veľká strieška,
+ elegantný dizajn,
+ bezúdržbové kolesá plnené gélom - vhodné aj do terénu,
+ ľahkosť - podvozok s nasadenou športovou časťou váži 11,5 kg - patrí k tým ľahším,
+ ľahká manévrovateľnosť,
+ jednoduché skladanie,
+ bohaté príslušenstvo v cene.

Mínusy:

  • otočná rukoväť - pre niektoré mamičky je to mínus,
  • nosnosť 15 kg športového sedadla,
  • stredne veľké rozmery po zložení v aute,
  • váha kočíka 12,6 kg - pre niektoré mamičky mínusom (osobne v nej nevidím problém, patrí k stredne ľahkým na trhu ale zase prejde terén a takýto kočík je o čosi ťažší, pretože konštrukcia musí byť pevnejšia),
  • vyššia obstarávacia cena.


Mne osobne sa kočík páči či už po dizajnovej stránke alebo z hľadiska funkcionality. Kvalitou a funkcionalitou by som ho prirovnala ku kočíku Moon Relaxx Basic. Má však vyššiu nosnosť až 22 kg a je o cca 100 eur drahší.

Moon Relaxx Basic

Kočík Moon RELAXX Basic je novinkou pre rok 2021. Jedná sa o základný rad, ktorý vyniká predovšetkým veľkou hlbokou korbou s penovým matracom a priestranním sedadlom športovej časti. Skladanie kočíka je rýchle a veľmi jednoduché. Luxusný dojem kočíka podčiarkujú jeho minimalistické línie, štýlový dizajn s koženkovými poťahmi madla, ktoré sú zároveň vegánske a príjemné na dotyk. Textilné materiály sú z vysoko kvalitného, ​​extra silného materiálu, ktorý je priedušný a vhodný pre alergikov. Zároveň sú aj vodoodolné a odpudzujúce dokonca aj nečistoty.

Športovú časť môžeš nastaviť po aj proti smeru jazdy, má polohovateľnú opierku nôh i chrbta, až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku s UPF 50+ ochranou, pri športovej časti je výškovo nastaviteľná, takže si ju môžeš prispôsobiť podľa potreby. Kolesá kočíka sú bezúdržbové nenafukovacie umelé plnené tvrdenou penou.

Moon Relaxx môžeš zakúpiť aj vo variante Edition. Líšia sa nafukovacími kolesami, prešitím na koženkových madlách a hlbokou korbou, ktorá má odopínacie vetracie okienko a prémiový matrac značky Träumeland.

Ku kočíku si môžeš samostatne prikúpiť univerzálny adaptér na uchytenie autosedačky podľa vlastného výberu od značiek Maxi-Cosi, Cybex, Recaro, Be Safe, pláštenku s reflexnými prvkami, prebaľovaciu tašku, rolovací batoh, fusak a rukávnik.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally