Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké výhody a nevýhody má kočík Bexa Ideal 2020?

Zodpovedané
14. jan 2022

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Bexa Ideal 2020.

Aký je?

Aké má výhody a aké nevýhody?

Ďakujem

Ahoj,

za mňa je poľská značka Bexa určite jednou z prijateľnejších najmä čo sa použitia z hľadiska plastov týka a tiež kvality a priestoru športovej časti. Stále by som ale nečakala nejaký veľký zázrak. Športové časti týchto cenovo dostupnejších poľských kombinácií sú skôr kvalitou slabšie a po zložení nemej skladné, na manipuláciu nie najľahšie. A ani prípadné reklamácie nie sú ľahko uplatniteľné.

Bexa Ideal 2.0

Byť na tvojom mieste, tak by som asi začala iba kúpou kočíka z hlbokou vaničkou. Na takomto modely si odskúšaš jazdu, funkcionalitu a vlastnosti. Budeš ju využívať cca 8 - 9 mesiacov a to je dosť dlhý čas na prípadnú zmenu značky. Ak však budeš spokojná, tak dokúpiš športovú časť.

Skôr by som však išla do lacnejšieho modelu Bexa Ultra New. Sú to funkcionálne aj dizajnovo takmer dvojičky. Jediným rozdielom sú nafukovacie pneumatiky na modely Ideal. Ultra má pneumatiky bezúdržbové nenafukovacie plnené gélom.

Bexa Ultra New

Bexa Ultra New je verziou modelu Bexa Ultra z roku 2018. Odlišuje sa od nej novými poťahmi v neutrálnych farbách s farebnými akcentnmi a prvkami melange. Aj Ultra New jazdí na robustnej, v zadnej časti dvojnásobne odpruženej konštrukcii s gélom plnenými nízkoprofilovými pneumatikami. Tie poskytujú komfort jazdy porovnateľný s terénnymi vlastnosťami kolies nafukovacích, avšak bez hrozby defektu. Strieška hlbokej vaničky moderného tvaru je vybavená špecifickým trojitým vysunuteľným šiltom pre maximálnu ochranu pred nepriaznivým počasím. Matrac v priestrannej vaničke môžeš pre staršie bábätko aj napolohovať. Plne otočná a polohovateľná je aj športová časť. Jej súčasťou je mäkká podložka. Dvojkombináciu s bohatou výbavou možno doplniť voliteľnou autosedačkou.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally