Ako sa od seba odlišujú kočíky Cybex Priam?

Zodpovedané
12. okt 2022

Ahoj,

prosila by som info o kočíkoch Cybex Priam. Všimla som si, že za rok 2018 má kočík korýtkové sedenie. Ostané ho nemajú.

Aké podvozky pasujú na aké vaničky?

Kupuje sa príslušenstvo podľa roku výroby?

Aký je Tvoj názor na korýtkové sedenie?

Po staršej dcérke má kočík s normálnym sedením.

Je možné striedať nekorýtkové a korýtkové sedenie?

Ďakujem

Ahoj,

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre mnohé deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

O vzájomných kompatibitách je v poradni veľa zodpovedaných otázok, niektoré Ti sem pripnem:

Korýtkové sedadlo má iba ročník 2015 - Cybex Priam so sedadlom Light Seat.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally