Ako správne vybrať tašku na Cybex Talos S Lux?

Zodpovedané
5. apr 2022

Ahoj,

objednali sme si kočík Cybex Talos S Lux čierno - zelenkavej farby. Chcem sa poradiť ohľadom tašky na kočík. Malo by to byť niečo šikovné v strednej veľkosti - kľudne aj univerzálne. Taška nesmie byť zbytočne predražená len kvôli značke.

Čoho sa pridržiavať?

Na internete je ich strašne veľa a ako prvorodička neviem čo je vhodné a potrebné.

Ďakujem

Ahoj,

vybrať vyhovujúcu prebaľovaciu tašku nie je tak jednoduché ako sa zdá, pretože na trhu ich je naozaj veľa. Okrem tašiek existujú aj prebaľovacie batohy, na ktoré ja osobne nedám dopustiť. Tie sa využijú aj potom mimo kočík a celkovo je s nimi ľahšia manipulácia, zvlášť u väčšieho aktívneho dieťaťa! 🙂

Ja mám prebaľovací batoh značky BabaBing, ku ktorému patrí aj výbava. Napr. úchyty, vďaka ktorým sa pripevní na kočík. Ďalej potom prebaľovaciu podložku a termoobal na fľašu. Toto príslušenstvo sa vždy odráža aj na cene a za mňa nie je také dôležité. Ja som ho napríklad nevyužila nikdy.

Pokiaľ taška neobsahuje úchyty, tak je potrebné si ich zvlášť zakúpiť. Inak by si ju na kočík nemohla pripevniť. Je aj dôležité si zistiť, ako je riešená taška vo vnútri – či má oddelené vrecká, aká je ich veľkosť a počet. Sú dôležité k lepšej organizácii, pretože mať peňaženku, mobil, plienky, obrúsky a kľúče v jednom vrecku, nie je veľmi praktické! 🙂

Mamičky najčastejšie kupujú tašku od značky Pinkie, ku ktorej si zladia aj podložku, nánožník či zimnú výbavu ako je fusak a rukavice/rukávnik. V ponuke majú rôzne farebné varianty či motívy, ktoré si vyberie každý.

O niečo drahšie, ale aj obľúbené sú tašky/batohy značky Skip Hop, ktoré majú tiež veľký výber variantov.

Odporúčam prejsť aj náš bazar, či Ťa nejaká taška, resp. batoh nezaujme.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia