Ako vylepšiť Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovedané
6. sep 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Baby Jogger City Mini GT2, ktorý som kúpila po pozretí video recenzie. Nebol to práve lacný kočík, takže by som ho chcela riadne využiť. Problém je, že neviem nájsť ďalšie príslušenstvo priamo od tejto značky.

Syn má 5 mesiacov, aktuálne 72 cm a 9,8 kg, takže do vaničky starého kočíka sa zmestí len na tesno. Začal sa veľa pretáčať a chytať boku kočíka. Obávam sa, aby z vaničky nevypadol.

Kedy je ideálny čas presunúť ho do Baby Jogger City Mini GT2?

Akú konkrétnu vložku na jeseň si môžem do kočíka zakúpiť, aby pasovala?

Aký konkrétny fusak bude do neho pasovať na zimu?

Čo môžem kúpiť v prípade väčšej nádielky snehu u nás na severe, aby to kolesá zvládli?

Zima ma naozaj desí, nakoľko je u nás problém hlavne s hrubým ľadom na chodníkoch a nikde nemáme rovinu. Len hore a dole kopcom.

Ďakujem

Ahoj,

na Tvoju otázku odpisujem trochu neskôr, lebo som nad ňou dlhšie rozmýšľala.

Verím, že si si kúpu kočíka dobre premyslela aj vzhľadom na terén hore a dole kopcom, ktorý je v zimnom odbobí pokrytý ľadom.

Ja by som volila kočík, ktorý má v základe pútko na rodičovskej rukoväti. To si prevlečieš na ruku a máš neustále kočík pod dozorom. A volila by som verziu, ktorá má k pútku naviac ručnú brzdu na rodičovskej rukoväti. Tou si môžeš pri zjazde dole kopcom kočík pribrzďovať.

Kedy je najvhodnejší čas na prechod z hlbokej vaničky do športovej časti?
Je to individuálne a intuitívne. Ak sa Ti syn vo vaničke dvíha, točí a začína chytať boku vaničky, tak asi nastal ten správny čas. Je škoda, že si nevolila otočný model kočíka. Takto by si mala so synom očný kontakt a bol by o čosi pokojnejší. Zároveň má však možnosť sledovať okolie.

Ja mám na zimu do terénnu, na beh a šport doma jeho bratský model Baby Jogger Summit X3.

Akú konkrétnu vložku a aký konkrétny fusak?
Na otázky tohto typu odpovedám veľmi nerada s odporúčaním konkrétnych modelov. Je to preto, že každá sme iná a každá máme iný vkus. Najlepšie bude, ak si si neni istá správnym výberom, ak zájdeš priamo do predajne. Tam si môžeš fusak, aj vložku priamo vložiť a zároveň aj vyskúšať priamo v Tvojom kočíku.

Môžeš nakoniec zvoliť aj kúpu neoriginálneho nánožníka, nepadavej deky alebo nánožníka Pinkie.

Alebo si môžeš dať nánožník, vložku, rukávnik, či rukavice, dokonca ušiť jednej zo šikovných mamičiek. Robíš to priamo na objednávku, a z materiálu, ktorý si priamo zvolíš ty.

Máš na výber z toľkých možností ako svoje dieťa, čo najlepšie ochrániť pred vetrom a chladom jesenného, zimného, či chladnejšieho jarného počasia.

Na thu je široký výber z množstva druhov, materiálov, dizajnov a farieb vložiek alebo fusakov.

Najčastejšie odporúčam populárne a obľúbené značky: Pinkie, Zopa, Petite&Mars, Emitex alebo Cottonmoose. Volíš si podľa veľkosti dieťaťa, vnútornej veľkosti kočíka, materiálu, dizajnu a farby.

Sú funkčné a dotvoria celkový dizajn kočíka. Niektoré z nich som spomenula aj v mojom článku o kožušinových doplnkoch na kočík.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally