Akú dvojkombináciu na dedinu s otočnou rukoväťou?

Zodpovedané
13. máj 2022

Ahoj,

asi mesiac si preberáme ponuku kočíkov. Pár desiatok sme ich už videli osobne, ale stále sa nemôžeme rozhodnúť, ktorú dvojkombináciu zvoliť.

Čo požadujeme je zoradené podľa priorít. Začíname od najdôležitejších:

  • výdrž na dve deti,
  • štyri kolesá,
  • výdrž v ľahkom teréne (bývame na dedine, budeme chodiť po štrkovej ceste, nechceme s ním ale liezť po kopcoch),
  • otočná rukoväť (mamka 160 cm, otec 180 cm, teleskopická sa nám zdala osobne dosť nepraktická),
  • zloženie kočíka s nasadeným športiakom,
  • možnosť športiaku v protismere,
  • dostatočne veľký športiak, nechceme dvojkombináciu hneď po roku predávať,
  • váha ideálne okolo 12 kg,
  • cena do 800 eur.

Najväčší favoriti:
1) Britax Smile III
+ veľkosť športiaku

  • sťažnosti na kvalitu na tunajšom webe, aj na zahraničných
  • váha a kompaktnosť zloženého kočíka
  • trochu horšia ovládateľnosť, ale ešte slušná

2) Moon Rocca Edition
+ ovládateľnosť kočíka
+ veľkosť po zložení

  • nezdá sa mi príliš vhodný do terénu
  • mestský vzhľad (výrazné lesklé prvky)

3) Britax Strider M
+ ľahší oproti Smile variantu

  • nezdal sa nám príliš terénny

4) Joie Versatrax
+ veľkosť
+ jednoduché skladanie

  • na prvý pohľad na nás kočík pôsobil malý a nie príliš kvalitný
  • veľmi otvorený športiak
  • nezdal sa nám príliš vhodný do ľahkého terénu

5) Cavoe Axo
+ váha
+ veľkosť zloženej kočíka

  • bojíme sa kvality (neznáma, asi poľská značka)
  • žiadny výber farieb, iba čierna

6) Noordi Fjordi

  • vysoko posadená vanička (aspoň pocitovo)
  • váha
  • horšia ovládateľnosť (neohrabanosť)
  • veľkosť zloženého kočíka

7) Tutis Uno 3+

  • vysoko posadená korba (aspoň pocitovo)
  • váha
  • horšia ovládateľnosť (neohrabanosť)
  • veľkosť zloženého kočíka

8) Easywalker qtro plus
+ veľkosť športiaku
+ váha

  • už dopredaj, bohužiaľ sme tak nenašli možnosť vyskúšať osobne na Morave (nenašli sme nástupcu s otočnou rukoväťou)
  • hranatý vzhľad

9) Zopa Quest
+ veľkosť
+ váha

  • nemožno zaaretovať predné kolieska, údajne automatická aretácia (tomu nerozumieme?)
  • otázkou, či vydrží (málo recenzií na značku)

Máme vôbec reálne požiadavky?

Existuje aj iný kočík, ktorý sme prehliadli a požiadavky by spĺňal?

Máme uvedené niečo, čo si myslíš, že nie je pravda?

Ktorý by si z nášho zoznamu najviac odporúčala?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

neboj, Tvoje požiadavky sú úplne bežné! 🙂

Z Tvojho výberu (ktorý je mimochodom skvele popísaný) sa mi ako najlepšou voľbou zdá Moon Rocca Edition. Hoci vyzerá ako mestský model, tak má veľmi dobré odpruženie a nafukovacie kolesá, takže zvládne aj terén. Okrem toho má kvalitné prevedenie a celkovo spĺňa všetky vaše požiadavky do bodky.

Druhou rozumnou voľbou by mohol byť aj Britax Smile III, ktorý patrí k tým kočíkom, ktoré pôsobia trochu „povolené“ a niekomu to môže naozaj vadiť. Avšak určitá vôľa u kočíkov má svoj dôvod, práve pre pohodlnejšiu jazdu v nerovnostiach a teréne. Nevýhodou je u neho hlboká vanička, ktorá je menšia. Inak ho odporúčam rada a spĺňa aj vaše požiadavky.

Jeho "skladnejší" variant Britax Strider M má teda tiež dobré jazdné vlastnosti, takže terén zvládne. Nevýhodou je menej priestrannejšie sedenie oproti Smile. Takže záleží čomu dáš pri kočíku prednosť.

Poľské kombinované kočíky veľmi neodporúčam, teda ak by si rada vydržala pri športiaku čo najdlhšie. Sú horšie zložiteľné, ťažšie a majú menšiu nosnosť (15 kg).

Značka Zopa má cenovo dostupné kočíky a na ich kvalite to je poznať. Väčšinou ich odporúčam pri obmedzenom rozpočte. Nie je to ten typ kočíka, ktorý by vydržal na druhé dieťa. A patrí k tým menším.

Najlepšie mi vychádza určite Moon Rocca Edition, ktorý by som Ti aj sama odporučila a nebol vo výbere. Z uvedených kočíkov toho má najviac čo ponúknuť, má super jazdné vlastnosti a zároveň patrí k tým ľahším a skladnejším. Navyše si som istá, že vydrží aj na druhé dieťa.

Druhou voľbou by potom bol Britax Smile III a Britax Strider M. Nech sa rozhodneš pre ktorýkoľvek, tak verím, že budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia