Akú vyrovnávaciu podložku do Joolz Geo3?

Zodpovedané
11. júl 2023

Ahoj,

chcem sa poradiť ohľadom vyrovnávacej vložky.

Aká vyrovnávacia vložka by sa hodila do Joolz Geo3 - športového sedenia?

Syn má teraz 3 mesiace a bojím sa momentu, kedy ešte nebude sedieť a nezmestí sa do vaničky. Korýtkové sedenie je nevhodné pre chrbát, takže riešením je asi vyrovnávacia podložka.

Je to tak?

Je možné do vaničky zaobstarať akékoľvek bezpečnostné popruhy?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade zdôrazňujem, že nechcem touto cestou rozprúdiť diskusie. Korýtko - áno alebo nie. Je o tom popísané množstvo diskusií a názorov. Dokonca samotní odborníci sa nevedia zhodnúť. Posuniem Ti čisto moju osobnú skúsenosť.

Korýtkový ľah ako má aj Tvoj kočík Joolz Geo3 je úplne normálny a dokonca pre mnohé deti pohodlnejší ľah. Nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj „ergonomickým sedením”. Pre deti s vrodeným refluxom je dokonca odporúčaný pediatrami.

Jediným problémom by mohlo byť to, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Ja mám tri deti. Ani jedno nemalo reflux. Pri všetkých som mala korýtkové kočíky a sú zdravé, šťastné a nič sa im nestalo. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľkí a vaničky zase malé. Pravidelne spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok. Pri cestovaní (3 až 6 hodín s prestávkami na kávu) boli v autosedačke „vajíčku". To má podobný korýtkový ľah.

Takže, vytvor si svoj názor a nechaj sa ním viesť. Pomoc je fajn, ale niekedy viac škodí ako pomôže. Sme matky a najlepšie vieme, čo je pre naše deti dobré.

Vyrovnávacie podložky do korýtkových kočíkov sa predávali pod názvom X-lander X-rest alebo Babystyle Egg. Tie sa už však nevyrábajú. Na trhu momentálne za ne nie je žiadna iná dostupná náhrada.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally