Aký cenovo dostupný kombinovaný kočík, ktorý aj chvíľu vydrží? Riko Nano, Dada Paradiso Max 500?

Zodpovedané
14. nov 2019

Ahoj,

som prvorodička a hľadáme kočík pre naše ňuňunko 🥰. Nechceli by sme najdrahší, akle zas aby sa po pár mesiacoch nerozsypal. Páči sa nám Riko Nano alebo Dada Paradiso Max 500. Vedela by si nám poradiť, ktorý je lepší?

Ďakujem 🙏😊

Ahoj,

medzi Riko Nano a Dada Paradiso Max 500 by som si jednoznačne vybrala model Max 500. Je to, okrem dizajnových preferencií, najmä kvôli priestrannosti sedadla, ktoré je u Riko úplne nevhodne tvarované plus fakt malé (vôbec nie priestranné) pre dieťa. Preto ťa pred Nano, ako aj Brano kočíkmi skôr varujem a neodporúčam ich. Sú to aj tak staršie modely, ktoré predbehli ich novšie kombinácie (stále nie top, ale podstatne lepšie).

Riko Nano Pro

Dada Paradiso Max 500

Riko Brano

Aj u Dada Paradiso kočíka však nečakaj nejakú úplne najvyššiu kvalitu a perfektné prevedenie. Je dobre ovládateľný, ale sťažnosť som tam zachytila na materiály, ktoré sa pri horšej manipulácii vedia začať párať (dá sa samozrejme ľahko zachytiť a všetko je ok, ale teda registrujem to). Celkovo, za tú cenu, fajn kočík, ale nie veľmi ľahký ani skladný - a ja nemusím ani ten košík naspodu, ako je riešení (malý a horšie prístupný).

Ja by som pouvažovala aj o ľahšom a lacnejšom (aj keď viac jednoduchom) Kinderkraft Prime 2019, alebo možno o čosi drahšom no ľahšom a celkovo vyšším, modernejším ABC Design Salsa 4.

Kinderkraft Prime 2019

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli