Aký cestovný kočík aj do horšieho terénu?

Zodpovedané
22. júl 2022

Ahoj,

zháňam cestovný kočík, ktorý budeme voziť v aute a využívať na nákupoch po meste, dovolenke, dedine u rodičov...

V prvom rade požadujem skladnosť a kompaktnosť, ideálne zloženie/rozloženie jednou rukou (nie je podmienkou). Veľký prístupný kôš. Ľah či skoro ľah s dlhou vetracou strieškou na spanie. Polohovaní nôh. Ja mam 163 cm, manžel 185 cm. On bude voziť oveľa menej, ale nech na dovolenke netrpí. Nepotrebujem žiadny tank, ale aby bol odpružený, prešiel horší terén, mačacie hlavy po meste.

Prosím o tipy ako na lacné, tak aj drahšie modely z druhej ruky.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Inglesina Maior. Na svoj typ má väčšie kolesá a fajn odpruženie, takže prejde aj ľahký terén. Rukoväť má pevnú, ale je vo výške 107 cm, takže by sa mal pohodlne ovládať aj manželovi. Samozrejmosťou je aj predlžovacia strieška s odvetrávaním.

Vyhovovať bol mohol aj Avova City Ranger, ale jedná sa o nový model, takže na bazároch asi ešte nebude.

Alebo to môže byť aj bazárový Cybex Mios. Aj keď má malé kolesá, tak je veľmi dobre odpružený. Oceníš u neho aj výškovo nastaviteľnú rukoväť, obojsmerné sedenie, ktoré má aj možnosť odvetrávania.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia