Aký cestovný kočík s veľkými odpruženými kolesami je vhodný pre ešte nesediace dieťa?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

naše malé šťastie má už 3 mesiace a v klasickom hlbokom kočíku už nechce byť. Nevidí.

Rada by som zaobstarala cestovné ľahké golfky. Musia byť vhodné pre dojča, ktoré ešte nesedí (polohovací do ľahu). Ideálne ak bude kočík skladný a ľahký s veľkými odpruženými kolesami.

Mohla by si mi dať nejaké tipy?

Ako je to s fusakom na zimu?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripínam. Sú v nej uvedené všetky cestovné kočíky, ktoré sú momentálne najpopulárnejšie. Zároveň sa k nim dá kúpiť fusak či vložka, dokonca niektoré z nich ju majú zabudovanú:

Všetky vybraté modely majú 22 kg nosnosť, takže vydržia až do konca kočíkovacieho obdobia.

Nie všetky ponúkajú možnosť sklopenia chrbtovej opierky spolu s opiekou nôh do ľahu. Na to si daj pozor, pretože 3-mesačné dieťa takúto opierku potrebuje. Zároveň si daj pozor aj na výšku (uvedenú v cm) chrbtovej opierky. Nie všetky modely, hoci majú vyššiu nosnosť, majú aj priestranné sedadlá.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally