Aký dievčenský športový kočík s luxusným nádychom na dedinu?

Zodpovedané
5. jún 2022

Ahoj,

hľadám športiak pre moju 9-mesačnú dcéru. Bývame na dedine, denne chodíme na prechádzky. Dcérka veľmi rada spí v kočíku.
Aktuálne máme Mima Xari. Sedačka sa nedá zložiť, v aute zaberie dosť miesta, nie je ani odpružený a aj dosť vŕzga na horšom teréne.

Už druhý mesiac "nič iného nerobím", len hľadám vhodný kočík.

Moje požiadavky:

  • extra veľké bezúdržbové kolesá alebo aj nafukovačky,
  • brutálne odpruženie (najlepšie všetkých kolies),
  • XXL strieška so skrytou sieťkou na magnet,
  • kvalitnejšia a pevná konštrukcia,
  • relatívne ľahko skladateľný spolu so sedadlom,
  • nech aj kočík pekne vyzerá a má luxusný nádych,
  • náš terajší kočík je čokoládovo hnedý, tentoraz by som chcela viac dievčenskú farbu,
  • polohovanie úplne do ľahu,
  • nový,
  • do 300 eur.

Som si toho vedomá, že ľahký kočík s mojimi požiadavkami asi neexistuje. Takže váha nie je až tak dôležitá. Dôležitá je veľkosť v zloženom stave, keďže mám malé auto (Peugeot 206).

Pozerala som Lonex Sport rose. Za mňa krásny kočík trochu vyššia cena, ale neviem, či sa dá poskladať aj so sedadlom.
Ďalej Cavoe Axo buquet je tiež krásny, luxusné prvky, za mňa dobre kolesá, len vyššia cena.
Petite&Mars Street+: Bojím sa, že to bude hrkálka, menšie kolesá.
Lionelo Alexia: Neviem, či hliníková konštrukcia je dobrá voľba a keďže je to lacný kočík. Plus, menšie kolesá.
Riko Nuno, Bebetto a Easywalker som tiež pozerala.
Nepáči sa mi Valco, trojkolky a ani Cybex.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

z týchto modelov by som najviac odporučila Petite&Mars Street+ Air vo verzii s nafukovacími kolesami, ktoré sú dostatočne veľké a prejdú aj terén. Zaujme dostupnou cenou, dobrou skladnosťou, veľkými rozmermi sedenia a ložnej plochy. Z uvedených kočíkov je aj najľahší, čo oceníš pri skladaní. Na výber máš rôzne farebné striešky alebo si môžeš nechať ušiť striešku podľa svojho štýlu (pozri obrázok, zdroj Facebook). Celý kočík to potom podzdvihne o triedu vyššie. Nevýhodou je sedenie, ktoré je len v smere. Nemôžeš tak dieťa voziť čelom k sebe, ale za to máš kočík, ktorý Ti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Lonex Sport sa nedá zložiť dohromady so sedadlom a navyše zaberá dosť miesta. Hmotnosť má 12,5 kg, čo tiež nie je málo. Môže sa stať, že časom budeš chcieť viac skladný a ľahší kočík, inak by mohol vyhovovať.

Cavoe Axo a Riko Nuno majú výhodu, že sa dajú zložiť dohromady, ale opäť zaberú dosť miesta. Ak chceš skladnejší kočík, tak by som ich nevolila.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia