Aký dobre ovládateľný a ľahký športiak poradíte?

Zodpovedané
16. mar 2022

Ahoj,

na odporúčanie tejto poradne som si pred dvoma rokmi zaobstarala Baby Jogger City Elite. Je úžasný a milujem ho, ale dcéra už má cez dva roky. Chcela by som ho vymeniť za niečo menšie a skladnejšie. Beriem do úvahy, že nebude mať také dobré terénne vlastnosti. Chcem, aby bol dobre ovládateľný jednou rukou - často vodím staršieho syna za ruku.

Takže chcem niečo, čo nebude v teréne tak super ako Baby Jogger City Elite, ale bude dobre ovládateľné. Jazdíme hlavne v meste. Zároveň by som bola vďačná, keby mal veľkú ložnú plochu a polohovanie nôh – dcéra v kočíku denne spáva. Budem vyberať z bazáru, takže budem voliť z modelu minuloročných a starších.

Ďakujem za tipy

Ahoj,

ak si bola spokojná s Baby Jogger City Elite, tak mi dáva zmysel pokračovať modelom Baby Jogger City Mini GT2. A to hlavne čo sa týka jeho super jazdných vlastností a priestornosti. Pri staršom modeli Baby Jogger City Mini GT chýba polohovanie nôh. Dá sa však dokúpiť.

Ak chceš ešte niečo viac kompaktného, ​​tak variantom môže byť Baby Jogger City Mini2 4, ktorý má o niečo málo menšie rozmery, ale napriek tomu patrí stále k tým priestrannejším kočíkom. Nechýba mu ani polohovanie nôh a nižšia hmotnosť (8,8 kg).

Ak by si chcela zmenu od trojkolky, tak to môže byť aj Britax B-Motion 4 plus. Má tiež priestranné rozmery, polohovanie chrbta i nôh do úplného ľahu, dlhú predĺžiteľnú striešku a jednoduché skladanie. Nevýhodou je však jeho vyššia hmotnosť – 11,5 kg.

Alebo Petite&Mars Royal, ktorý má teda už o trochu menšie rozmery, ale je celkom ľahký (9 kg). Novšie modely majú nové gumové kolesá, staršie majú penové.

Ja by som si vybrala určite Baby Jogger City Mini GT2, ktorý ponúka najlepšie jazdné vlastnosti a veľké rozmery pre pohodlný spánok aj pre väčšie dieťa. Zároveň to z Elite nebude taký skok. Zlou voľbou ale nebude ani Baby Jogger City Mini2 4.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia