Aký elegantný kočík do terénu a aj do mesta?

Zodpovedané
22. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý spĺňa nasledujúce kritériá:

  • športový s možnosťou dokúpenia vaničky,
  • dvojkombinácia,
  • otočná športová časť,
  • nie príliš veľké rozmery (ako napr. Thule) kvôli cestovaniu MHD,
  • aby zvládol aj lesné/poľné cesty, lúky, mierne náročný terén,
  • radšej elegantný než športový dizajn.

Veľmi sa nám páči Thule Urban Glide, ale zdá sa mi príliš veľký. Podobne aj Baby Jogger City Mini2. Pri obidvoch je problém neotočná športová časť.

Existuje nejaký kompromis, ktorý by mohol vyhovovať?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Britax Strider M. Ide o mestský typ kočíka pre rodičov, ktorí uprednostňujú nízku váhu (10 kg) a menšie rozmery, práve kvôli častejšiemu skladaniu alebo cestovaniu v MHD. Dá sa k nemu pripojiť hlboká vanička a aj autosedačka. Tak môžeš mať plnohodnotný kočík od narodenia. Športové sedenie má obojsmerné s plynulým polohovaním chrbta i nôh až do úplného ľahu. Kolesá sú gumové a zároveň bezúdržbové. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. S nerovným terénom si teda poradia bez obáv, ale do nejakého náročného terénu v prírode to určite nie je. Tam by som skôr videla trojkolku (napríklad Tebou spomínaný Thule Urban Glide 2). Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg.

Viac terénnejším variantom je potom Britax Smile III. Ten má väčšie nafukovacie kolesá, o niečo priestrannejšie sedenie, ale je už ťažší (13 kg).

Pokiaľ by si netrvala na otočnom sedení, tak odporúčam aj Baby Jogger City Mini GT2. Dá sa k nemu pripojiť aj hlboká vanička a oproti Britaxu má ešte väčší rozmer sedenia, takže sa do neho pohodlne zmestí aj väčšie dieťa a vydrží do konca kočíkovacieho obdobia.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia