Aký golfový kočík s kolmým sedom odporúčaš pre skoro 15 kg dieťa?

Zodpovedané
19. jún 2022

Ahoj,

potrebujem radu ohľadom vhodného golfáča/cestovného kočíka vyslovene na dovolenku a pre prípad cestovania/výletu. Inak mi skoro dvojročný syn kočík úplne odmieta. Preto nechcem veľa investovať.

Potrebujem niečo, čo má kolmý sed. Mali sme už dva s tým šikmejším a úplne tam odmietal byť. Kamarátka má kočík s kolmým sedom a v ňom syn nemá problém. Chcem, aby sa dal dať do ľahu (nemusí byť vyslovene úplný ľah) a mal vyššiu nosnosť vyššia.

Teraz má syn 14,8 kg, takže tých golfáčov do 15 kg sa obávam.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

medzi cenovo dostupné a veľmi ľahké cestovné kočíky patrí Petite&Mars Up. Má 5,8 kg, dostatočne veľkú nosnosť (22 kg) a zloží sa ľahko do rozmerov príručnej batožiny. Rozmery sedacej plochy a chrbtovej opierky patria k tým menším, ale sú dostačujúce. Nájdeš u neho rovné sedenie, predĺženú striešku s náhľadovým okienkom, polohovanie nôh, rukoväť aj madlo potiahnuté koženkou a menšie kolesá s odpružením.

To isté spĺňa aj Chicco Goody Plus, ktorý má navyše funkciu automatického skladania.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia