Aký golfový, resp. športový kočík na príležitostné kočíkovanie?

Zodpovedané
6. máj 2022

Ahoj,

prosím radu pri výbere spratného golfového, resp. športového kočíka.

Máme dve dcérky. Mladšia (5 m) sa vozí vo vaničke z trojkombinácie Peg-Pérego. Športová časť z tohto kočíka nemá najlepšie riešenie. Ťažko sa skladá a v kufri zaberá veľmi veľa miesta. Staršia dcérka (18 m) sa vozí v športovom kočíku Joie Litetrax 4 Air. Športový kočík bol kupovaný minulý rok, sme s ním spokojní, zvláda aj náročnejší terén a vyhovuje nám na cestovanie.

Vzhľadom na to, že mladšia dcérka pôjde cca do 2 mesiacov do športového kočíka po svojej sestre, pre staršiu by sme radi nejaký nový. V kočíku sa nevozí stále, len keď nevládze na nôžky, resp. keď ideme na nejaký výlet.

Požiadavky na kočík:

  • ideálne ľahký a spratný,
  • mal by sa zmestiť do kufra Seat Leon už so športovým kočíkom Joie,
  • osobne by ma potešilo, ak by sa zmestil do kufra aj ku kočíku Peg-Pérego, ktorý ešte 2 mesiace využijeme,
  • odpružený,
  • určený na výlety (zoo, mestské chodníky, k lekárovi, dovolenka pri mori),
  • stabilné kolesá,
  • cenovo prijateľný.

Staršia dcérka má cca 85 cma 10,5 kg. Osobne som uvažovala nad kočíkmi Petite&Mars Travel, resp. Petite&Mars Musca. Predpokladám, že dcérka bude kočík využívať max. do jesene a o rok sa možno posunie mladšej pri cestovaní. Dcérka síce chodí, ale manžel si nevie predstaviť celodenný výlet v takej ZOO bez kočíka. Zároveň si nevie predstaviť, že by si staršia požičala kočík od mladšej a mladšia by bola v nosiči, ak by chceli obidve súčasne spať, resp. by vymýšľali. Uvažovali sme aj od trojkolkou na tlačenie, jednu však máme u starých rodičov a dcérku nezaujala.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

z tých lacnejších odporúčam určite Petite&Mars Up. Má ultrakompaktné rozmery, v aute tak zaberá minimum miesta. Navyše má krásny dizajn, ľahkú hmotnosť (5,8 kg) a jednoduché skladanie aj rozkladanie.

Alebo to môže byť aj Joie Pact.

Z tých drahších odporúčam Easywalker Jackey. Na svoj typ má naozaj super jazdné vlastnosti a mäkšie odpruženie. Oceníš u neho aj väčšie rozmery sedenia, vyššiu nosnosť alebo automatické skladanie do kompaktnej veľkosti.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia