Aký je rozdiel medzi golfovým a športovým kočíkom?

Zodpovedané
5. aug 2022

Ahoj,

rozhodujem sa, či ísť do športového alebo golfového kočíka pre 11-mesačného syna do náročného terénu (makadamové cesty a chodníky).

Aký je vlastne rozdiel medzi golfovým a športovým kočíkom?

Mal by byť ľahší a spratnejší, keďže veľa cestujem autom. Najlepšie s väčšou strieškou pre pokojný spánok a nech sa dá dať do úplného ľahu. Nosnosť aspoň do tých 22 kg. Cena do 300 eur.

Ďakujem

Ahoj,

hlavné rozdiely medzi golfovým a športovým kočíkami sú nasledovné:

  • Golfové kočíky sú určené pre väčšie deti a vyznačujú sa hlavne rozdvojenými rukoväťami, ktoré pripomínajú golfové palice. V súčasnosti sa od výroby tejto podoby upúšťa, pretože ich nie je možné riadiť jednou rukou. Sú nahrádzané športovými kočíkmi typu golfky, ktoré majú jednu rukoväť. Výhodou je ľahkosť a skladnosť. Ide o ideálne kočíky na cestovanie alebo pre deti, ktoré už značnú časť cesty prejdú samé a chcú si len občas oddýchnuť.

  • Športový kočík je určený pre deti od cca 6 až 12 mesiacov (do cca 3 rokov), ktoré už v kočíku sedia, ale občas si potrebujú ľahnúť. Preto by tiež mal mať polohovaciu chrbtovú opierku a ideálne aj opierku nôh. Používa sa buď do dosiahnutia maximálnej nosnosti alebo do doby, kedy už dieťa kočík nepotrebuje. Dôležitým faktorom sú typy koliesok. Malé sa hodia do mesta, väčšie zase ľahšie zdolajú rozmanitý terén. Podkategóriou sú potom kočíky na šport, ktoré sú prispôsobené na beh a na jazdu na kolieskových korčuliach.

Pozri si aj naše video: Golfový kočík vs ultraľahký skladný športový kočík typu Joolz Aer.

Odporúčam Ti pozrieť si kočíkovú novinku Carrello Bravo Plus, ktorá je cenovo dostupná. Je to skvelý model do mesta a aj na výlety. Kolesá sú kvalitne odpružené a zvládajú dedinský terén. Zároveň je skladným typom mestského, športového, pokračovacieho kočíka.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally