Aký je rozdiel medzi kočíkmi Cybex Balios S Lux a Muuvo Quick 3.0?

Zodpovedané
5. aug 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Cybex Balios S Lux a Muuvo Quick 3.0. Pripadajú mi viac menej rovnaké. Potrebovali by sme ľahko skladateľný mestký kočík v dvojkombinácii v cene do 600 eur. V bytovke máme len malý výťah a kočík sa bude skladať denne, aby mohol byť v byte.

Aký je rozdiel medzi kočíkmi Cybex Balios S Lux a Muuvo Quick 3.0?

Ktorý z nich je lepší?

Vieš poradiť aj iný?

Ďakujem

Ahoj,

hlavným rozdielom je typ kočíka a jeho následné využitie v rôznych terénnoch. Cybex je mestský typ kočíka, oproti tomu Muuvo je dedinským typom.

Osobne som staršieho predchodcu Cybex Balios S Lux mala a medzi ním a Lux-kom nie sú veľké rozdiely. Písala som o ňom aj recenziu. Jeho mínusom sú kolesá, ktoré sa vedia rýchlo opotrebovať. A potom ak s ním budeš chodiť aj na výlety, tak sa môže konštrukcia rozhŕkať. Skladanie je ťažie na naučenie, treba na to cvik. No dá sa zložiť so sedadlom nasadeným v akomkoľvek smere. Túto funkciu Muuvo nemá, ten zložíš iba zo sedadlom nasadeným v jednom smere. Plusom Cybexu je aj jeho XXL strieška a ďalšou je aj mäkké sedadlo s bočnicami.

Oproti nemu má Muuvo Quick 3.0 zase iné výhody a plusy. A to ľahšie skladanie. Mínuso je, že po zložení nestojí. Aj on má XXL striešku a mäkké sedadlo, ale teda bez bočníc. Má však vo výbave nánožník, moskytiéru a prebaľovaciu tašku. A najväčším plusom je jeho hlboká vanička. Tá ma ventilačné aj panoramatické okná. S ňou sa vanička Cot S, ktorú má Cybex nemôže rovnať.

Skutočne záleží od Tvojho vkusu. A potom, sú to maličkosti, ktoré viac-menej oželieš.

Osobne Ti však radšej odporúčam Muuvo. Je to síce poľský kočík, ale jeden z tých lepších a kvalitnejších.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally