Aký je zásadný rozdiel medzi jednotlivými kočíkmi Tutis?

Zodpovedané
20. sep 2022

Ahoj,

vo februári by sa nám mal narodiť syn a rozmýšľam nad kúpou kočíka. Pri prvej dcére sme mali Bebetto Luca, ktorý v globále postačoval. Mal však niekoľko nedostatkov.

Rozmýšľam nad Tutis Uno3+.

Je ležadlo v hlbokej vaničke polohovateľné?

V Bebette táto možnosť bola a využívali sme to, tu som to nikde nenašla. Muž je dosť vysoký (193), ja zase nízka (158).

Je tento kočík vhodný pre nás oboch?

Pri Bebette muž zakopával do kočíku pri chôdzi, mne zase veľkosťou vyhovoval.

Je nejaký zásadný rozdiel medzi jednotlivými kočíkmi Tutis?

Konkrétne napr. uno3+ a Tutis Viva Life?

Ktorý by si od tohto výrobcu najviac odporúčala?

Hlbokú vaničku túto zimu pravdepodobne moc nevyužijeme, ale ďalšiu zimu budeme zase určite využívať športovú časť + fusak.

Je športová časť pri tomto výrobcovi na to dostatočne veľká - priestranná?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade odporúčam, aby si sa zamerala na výber športovej časti. Hlbokú vaničku využiješ maximálne 6 - 8 mesiacov a športovú časť niekoľko rokov. Vaničku budeš využívať prevažne v lete, kedy je dieťa menej oblečené. Nepotrebuješ preto vaničku príliš veľkých rozmerov. Ale potrebuješ ju mať kvalitne odvetanú a s veľkou strieškou, ktorá dieťa ochráni pred slnkom.

Tutis Viva Life je model, ktorý je v dopredaji a výrobca jeho výrobu ukončil. Toto je tiež jeden z dôležitých detailov, na ktoré by si pri kúpe mala mysleť. A to hlavne vtedy, ak budeš potrebovať kúpiť náhradný diel. Vlastnosťami je veľmi podobný Uno3+.

Tutis Uno3+ je mnou v poradni veľmi často odporúčaný kočík. Jeho ultraľahká a bezpečná vanička váži iba 2,9 kg a je vyrobená zo špeciálneho materiálu ArcelTM. Má vysokú tepelnú odolnosť a garantuje dieťaťu v kočíku komfort za akéhokoľvek počasia. Má vyberateľný kokosový matrac, je polohovateľná a potiahnutá jemnou bavlnenou textíliou. Veľká strieška je vybavená rozkladacou clonou s priehľadným okienkom. Súčasťou vaničky je aj integrovaná sieťka proti hmyzu, ktorú v lete určite oceníš.

Konštrukcia kočíka váži iba 11,5 kg. To ju radí k tým ľahším a je vhodná pre výškovo rozdielnych, až vyšších rodičov. Športové sedadlo je mäkko vystlané vyberateľnou vnútornou vložkou, je priestranné aj pre väčšie dieťa a má nosnosť až 22 kg. Jeho gélom plnené kolesá sú kvalitne odpružené a prejdú aj náročnejší terén. Zároveň je však skladným modelom aj do menšieho kufra auta, pretože sa skladá spolu so sedadlom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally