Aký kočík a cyklovozík pre 2 deti ku korčuliam?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík, resp. cyklovozík ku korčuliam.

Je vhodný aj TFK pre dvojičky?

Ako sa ovláda cyklovozík/kočík so zaaretovaným predným kolesom, keď potrebuješ ísť do zákruty?

To mi je ťažko otočiť, aj keď som peši a nie na korčuliach. Preto pozerám aj kočíky, nie len cyklovozíky. Rýchlosť nebude nejaká závratná a pôjdeme po hrádzi, takže minimum nerovností.

Ďakujem

Ahoj,

fúúúha. Kočík so zaaretovaným predným kolesom musíš do zákruty nadvihnúť tak ako pri zdvíhaní na obrubník. S dvomi deťmi to bude teda makačka.

Ja som išla s Thule Urban Glide 2 na korčuliach po rovinke so zaaretovaným kolesom. Zákrutu na konci som prekonávala tak, že som úplne zastala a otočila celý kočík nadvihnutím. Našťastie ja tu mám rovný terén a zákrutu iba jednu na konci trasy. Môžeš si o tom prečítať aj v mojej podrobnej recenzií. Osobne si myslím, že by som to s dvoma deťmi nedala. A po hrádzi už asi vôbec nie. Na tej našej, je samá zákruta.

Kočíky vhodné pre dve deti a zároveň určené na beh a športMountain Buggy +one (Plus One), Phil&Teds Classic V2, Phil&Teds Sport 2015 / Navigator 2 a Thule Urban Glide 2 Double.

Od značky TFK sú to modely TFK Joggster Adventure a TFK Joggster Adventure Premium Line.

Čo sa cyklovozíkov týka, tak tie sú na tom podobne. Akurát sú ešte ťažšie ako kočík. Taký TFK Joggster Velo 2 váží až 17,5 kg. Inak je ich funkcionalita pri behu a korčuliach rovnaká.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally