Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký kočík do malého kufra auta?

Zodpovedané
10. dec 2018

Dobrý deň,

mám maličké auto, ktoré zatiaľ neplánujem meniť a potrebovala by som do neho dvoj-trojkombináciu. Funkčne aj dizajnovo sa mi veľmi páčil Joolz Day 3, ale šírka podvozku je až 59 cm a to už hlbokú vaničku do kufra nevmestím. S užším podvozkom som našla iba Peg-Pérego Book S 51, ale u neho sa mi nepáči športová časť a takisto sa predáva so sedačkou bez korýtkového sedenia, čo mne nevyhovuje, Viete mi prosím poradiť kočík podobný Joolz Day 3 s ľahkou konštrukciou v cene do 1000€ za dvojkombináciu?

Ďakujem vopred

Ahoj!

Musím povedať, že šírka 59 cm pri kombinovaném kočíku nie je príliš, naopak,. je skôr z tých menších. Len máloktorý kombinovaný korýtkový kočík je užší, a ak, tak len o niečo. Preto tiež treba zvážiť, či nie je dobré dávať pri skladaní dole kolesá - tie často robia šírku takou, aká je (a bez nich môže konštrukcia byť až o 10 cm užšia, záleží od kolies). Joolz Day 3 by som preto úplne nevylúčila - aj keď, pre neskladacie sedadlo je pravdepodobne predsa len menej kompaktnou voľbou.

Asi najužším dostupným korýtkovým kočíkom by som nazvala Greentom Upp - so šírkou 55 cm už asi lepšie nepochodíš (taký Cybex Mios má len 50 cm, ale žiaľ nie je korýtkový). Greentom môžeš využívať s vaničkou, korýtkovým sedákom a neskôr aj s klasickým neotočným, extra priestranným sedadlom. Phil&Teds Smart Lux je tiež korýtkovou možnosťou, ale už sa takmer nedá zohnať, jedine z bazáru. GB Beli Air má podobný rozmer ako Joolz - 57 cm na šírku - bez kolies by však mal menej, a sedadlo kočíka (aj vanička) sú skladacie. Luxusnejšou alternatívou s 57,5 cm podvozkom je Cybex Priam s korýtkovým 2v1 Light sedadlom, no tu je podobný problém ako u Joolzu (že sa neskladá, a preto je tak stredne kompaktný). text s 58 cm podvozkom má po odňatí kolies len 45 cm na šírku.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.