Aký kočík na cestovanie lietadlom a bratislavské chodníky?

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý deň,

potrebovala by som ľahký skladný kočík na časté cestovanie, aj letecky. Momentálne používam športovú časť z Bugaboo Cameleon, ale už mi je to zatažko brať so sebou. Dcérka má 1,5 roka a len 8kg, takže stačí menšia nosnosť. Nie je veľmi kočíková, hodil by sa skôr na presuny a denný spánok. Cena až tak nehrá rolu. Na internete som našla napríklad Babyzen Yoyo, napadá Vám aj nejaký iný kočík? Prípadne aby zvládol aj chodníky v Bratislave 🙂

Ďakujem!

Ahoj,

predpokladám, že ak je to aj na denný spánok, tak budeš potrebovať aj polohovanie do ľahu, resp. aspoň skoro ľahu. Aby zároveň dal aj bratislavské chodníky, určite nešetri na kolesách - však vieme, aké sú tie chodníky niekedy strašné 🙂

Obzerala by som preto kvalitnejšie modely. Tebou spomínaný Babyzen Yoyo je určite z tých lepších - pohodlnú jazdu po hrboľoch samozrejme pre menšie kolesá tak úplne nečakaj. Vhodnými kandidátmi by mohli byť aj Cybex Eezy S+, Oyster Atom, Cosatto Whoosh či Mountain Buggy Nano.

Babyzen Yoyo

Cybex Eezy S+

Babystyle Oyster Atom

Cosatto Woosh

Mountain Buggy Nano V2

Mojím osobným favoritom čo sa pomeru cena-výkon týka je GB Qbit+. Jeho kolieska sú naozaj výborne spracované a sedák je dostatočne pohodlný.

GB Qbit+ All-Terrain

Ak kočík nemusí spĺňať kritériá príručnej batožiny - myslím tým, ak ti nevadí ho dať do klasického batožinového priestoru, tak určite zváž Baby Jogger City Mini Zip. Ľahký a kompaktný a pritom ozaj dobré jazdné vlastnosti.

Baby Jogger City Mini Zip

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli