Aký kočík na dovolenku a do lietadla?

Zodpovedané
19. jan 2022

Ahoj,

hľadám kočík na dovolenku a do lietadla. Syn bude mať v tom čase rovné 3 roky. Teraz má 2,5 roka a váži skoro 12 kg. Do leta asi kilo priberie.

Hľadám kočík na presun po letisku, prípadne na pospinkanie večer. Mal by mať čo najdlhšiu plochu na ležanie. O dlhú striešku až tak nejde. Teraz máme Bugaboo Bee 5 a tento kočík miluje.

Zvažujem:

Ktorý z nich je najlepší?

Ďakujem

Ahoj,

na začiatok môžem povedať, že ma teší, že si si vybrala s pomedzi kvalitných značiek kočíkov.

Osobne sa aj mne veľmi páči dizajn spracovania Joolz Aer, ale za mínus považujem, že nemá opierku nôh. Keď dieťa zaspí, tak sa mu nožičky hompáľajú, alebo je v kočíku skrčené. Preto by som si ja osobne tento model skôr vybrala na presuny po meste, nákupnom centre a vyhla sa prípadnému spánku. Je tu ale možnosť jej extra prikúpenia. Má 20 cm na dĺžku a je dokonca polohovateľná. Obstarávacia cena modelu je vysoká a ešte sa zvyšuje prípadným dokúpením extra doplnkov.

Joolz Aer

Elodie Details Mondo je jeden moderný a štýlový športový kočík “cestovných rozmerov”. Teda ultimátne vhodný na cestovanie (aj lietadlom ako príručná batožina), prípadne nenáročné mestské použitie. Výhodou je aj vysoká nosnosť sedadla - až 22 kg a jeho plná polohovateľnosť až do ľahu. Oproti Aer-u je priestrannejší a väčší na dĺžku. Aj keď sedadlo sa mi zdá byť o čosi užšie ako má Joolz Aer. Páči sa mi aj priestranne veľká strieška XXL rozmerov, ktorá je naviac predĺžiteľná rozzipsovaním i šiltom. Doplnky treba tiež dokúpiť - vrátane detského madla. Jeho obstarávacia cena je o čosi nižia - no tiež nie je najlacnejší.

Elodie Details Mondo

Nová a vylepšená Inglesina Quid 2 (pridaná do Kočíkopédie bude čo najskôr) je ultraľahkým - 5,9 kg, ultra kompaktným športovým kočíkom so šírkou neuveriteľný 19 cm po zložení. Samozrejmosťou pri takýchto kompaktných rozmeroch je splnenie podmienky veľkosti príručnej batožiny. Okrem plne sklopného, polstrovaného sedadla s možnosťou takmer úplného ľahu a tiež sa mi páči jeho extra predĺžená UV strieška. Tú môžeš dokonca aj oprať. Výhodami sú aj väčšie, 16cm odpružené kolesá a relatívne priestranný nákupný košík so zvýšenými bočnicami. Veľkým plusom u tohto novšieho modelu je za mňa je jeho zvýšená nosnosť 22 kg. Tu sa výrobca pochlapil oproti staršiemu ročníku Inglesina Quid. Zmenila sa šírka sedadla a konštrukcie, inak sa tieto dva modely od seba veľmi nelíšia. Samozrejmosťou sú nové farebné prevedenia. A je dostupná za príjemnú cenu.

Inglesina Quid

Rozdiely medzi modelmi Easywalker Miley a Easywalker Jackey som už viackrát v poradni rozoberala. Rozdiel medzi nimi by som popísala takto . Sú minimálne a predsa podstatné. Obidva sú športovými modelmi určenými pre mestských rodičov, zároveň sú spratné, ultraľahké, vhodné na cestovanie. Na rukoväť či detské madlo možno pripojiť aj držiak na nápoje, držiak na telefón, prípadne LED svetlo pre lepšiu viditeľnosť vďaka integrovaným úchytom. Unikátnym je napríklad volant pre dieťatko, ktorý môžeš upevniť na detské madlo. Ja osobne by som si vybrala Easywalker Jackey pre jeho funkciu samostatného poskladania, o čosi väčšie kolesá.

Easywalker Miley

Easywalker Jackey

Mojimi favoritmi sú Easywalker Jackey a Inglesina Quid 2. Úprimne keby som si v tento moment mala vybrať iba jeden z nich, tak neviem. Obidva sú fantastické.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally