Aký kočík odporúčaš do kopca a zároveň aj do terénu?

Zodpovedané
29. okt 2021

Ahoj,

máme trojmesačného synčeka a bývame na Kramároch. Kočík musím vždy tlačiť do kopca. Teraz máme Bugaboo Fox a som s ním spokojná.

Naše potreby sa však zmenili a rada by som mala kočík, ktorý zvládne aj náročnejší terén (les) a zároveň ho budem vedieť vytlačiť do kopca aj v ťažšom teréne. Bugaboo je málo odpružený a cez horší terén prejdem, ale len s veľkou námahou. Je cítiť, že kočík nie je na to stavaný.

Pozerala som Thule Urban Glide, lebo má veľké kolesá a trojkolka možno zvládne lepšie terénne výzvy. Nemám ho však odskúšaný a pravdepodobne by to bolo na tesno do výťahu.

Aký je Tvoj názor?

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

na terén, ktorý popisuješ sa z rodiny Bugaboo skvele hodí model Buffalo. Nájdeš ho však už iba v bazároch. Veľká škoda, že sa výrobca rozhodol ukončiť predaj.

Bugaboo Buffalo

Čo sa týka Thule Urban Glide 2, tak je to skvelý kočík do terénu, na beh a korčuľovanie. Momentálne ho doma testujem a v decembri bude jeho recenzia. Môžem povedať, že je skvelý, ľahký, skladný, ľahko ovládateľný jednou rukou a s teplým fusakom je skvelým spoločníkom na turistiku.
Má jednu nevýhodu - je potrebné dokúpiť opierku nôh. Inak je skutočne fantastický. Rozmery zadných kolies v rozloženom stave sú 69 cm. No poviem, že nie je problém kočík jednou rukou zložiť, v druhej mať dieťa a ťahať ho za sebou. Takže ani výťah by nemal byť problém.

Thule Urban Glide 2

Porovnateľným a o trošku lacnejším modelom je Hauck Rapid 3R. Má vo výbave predĺženú striešku, veľké nafukovacie kolesá pre horší terén a tiež nemá opierku nôh vo výbave. No tento problém vyriešiš ako pri Thule, jej samostatným dokúpením. Rozmery zadných kolies v rozloženom stave sú 61 cm.

Hauck Rapid 3R

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally