Aký kočík odporúčaš na bežný mestský terén?

Zodpovedané
27. nov 2023

Ahoj,

koncom marca sa nám narodí druhý syn a už teraz premýšľame nad vhodným kočíkom. Pri prvom sme mali Britax Smile III, ale neboli sme spokojní. Bola to 3-kombinácia a nebol moc praktický.

Aký kočík odporúčaš na bežný mestský terén?

Rozpočet do 1000 EUR, určite nie 3-kombináciu. Teda maximálne vaničku s vajíčkom, ale ani vajíčko nemusí byť. Mám 2,5-ročného syna a bola by som rada, keby sa dal ku kočíku pripojiť stupienok alebo sedadlo. Určite viem, že syn bude chcieť bábätko kočíkovať, tak by bolo dobré, aby sa rukoväť dala nastaviť čo najnižšie, aby dočiahol (má 90 cm). Výhodou je aj väčší úložný priestor.

Ďakujem

Ahoj,

Britax Smile III je skôr kočík na nerovnejší povrch dediny a nie na bežný mestský terén. Je však dôležité vyjasniť si, že čo považuješ za bežný mestský terén. Sú to rovnejšie chodníky bez dier, výmoľov, štrku, časté výškové rozdiely v podobe obrubníkov a podoných prekážok.

Ak chceš, aby kočíkoval aj syn, tak skôr by som volila otočnú rukoväť.

Pozri si bratské modely Coletto Fado a Coletto Fado FX. Obidva majú možnosť nastavenia otočnej rodičovskej rukoväte vo výške od 73 do 109 cm. Majú priestranné hlboké vaničky a aj športové sedadlá. Plus majú možnosť pripojenia súrodeneckého skejtu.

Podobným modelom je Baby Merc Mango. Má kolesá typu “Futuro” a tie sú plne odpružené, navyše sú bezúdržbové (gumové). Nie je potrebné ich dofukovať a ani sa báť defektu. Typ konštrukcie je napriek skôr robustnejšiemu vzhľadu spravený kompaktnejšie než má väčšina iných kočíkov tohto all-terrain typu. Výhodou je aj uzatvárateľný, no otvorením rozšíriteľný, nákupný košík v spodnej časti.

Prípadne niečo modernejšie a hlavne s teleskopickou rodičovskou rukoväťou: Kinderkraft Nea alebo Zopa Move Cross 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally