Aký kočík pre 5-mesačné bábo, ktoré bude celé leto pri mori?

Zodpovedané
27. jún 2023

Ahoj,

plánujeme letieť na dovolenku, keď bude mať dcérka 5 mesiacov.

Do akého kočíka by som ju mohla dať, ak by som nechcela cestovať s vaničkou?

Momentálne mám Joolz Geo3 a predpokladám, že do korýtkovej športovej časti ju dať nemôžem.

Bude vhodnejšie kúpiť kočík, ktorý ide do ľahu?

Ja mám výšku 173 cm a manžel 2 m.

Moje požiadavky:

  • skladnejši (ako Geo3),
  • dlhá strieška,
  • väčšie kolesá,
  • odpružený (nie typ bugín),
  • otočný,
  • odvetraná sedacia časť (nie je podmienkou, iba plusom).

Poďla mojích požiadaviek (okrem väčších kolies) som našla kočík Zopa Quest, ale nevidela som ho naživo a nie je o ňom veľa recenzií.

Máš s ním skúsenosti, keďže ho aj často odporúčaš?

Následne ten kočík využijeme celé leto, keďže budeme pri mori celé leto. V tom čase bude mať dcérka 8 - 9 mesiacov.

Je aj nejaký iný, ktorý je pre nás vhodný?

Cena nehrá rolu, avšak cesta lietadlom, vlhko a piesok ho asi rýchlo zničia. Nemusí vydržať ani do 2 rokov, keďže otočné kočíky su trošku menšie.

Ďakujem

Ahoj,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz znovu spúšťame poradňu.

Kočík Zopa Quest má teleskopickú rukoväť. Tú je možné nastaviť vo výške od 94 do 105 cm a je vhodná pre nižších a stredne vysokých rodičov (do 165 cm). Výška rukoväte Vám však nemusí vyhovovať. Inak je to skutočne cenovo dostupný variabilný model, ktorý často odporúčam aj pre jeho chrbtovú opierku, ktorá je tvorená pevnou vetracou sieťkou, tá v horúcich letných dňoch vytvorí vo vnútri kočíka príjemné odvetrávanie. V zimných mesiacoch sa opierka uzatvára mäkkou vložkou a zaisťuje dieťaťu vo vnútri teplo a útulnosť.

Osobne by som k Vašej výške odporučila športový model Nuna Triv Next, ktorý aj napriek svojej nízkej váhe 8,72 kg prekvapí kvalitnou a odolnou konštrukciou. Tá je dobre odpružená a zvláda aj nerovnejší terén. Chrbtovú opierku otočného sedadla je možné nastaviť do takmer úplného ľahu, taktiež do kolmého sedu pripomínajúceho sed dieťaťa v jedálenskej stoličke. Teleskopicky nastaviteľná rodičovská rukoväť vo výške od 106,5 do 110,5 cm je vhodná pre stredne vysokých a vysokých rodičov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally