Aký kočík pre aprílové bábätko a 160 cm vysokú mamičku do mesta?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

v 4/2024 budeme mať bábätko. Ja mám 160 cm a 55 kg. Kočíkovať budem väčšinou po meste, takže nebudem potrebovať špeciálne terénny kočík. S prvým sme mali Britax Go 3-kombináciu a nepáčilo sa mi, že bol dosť veľký. Možno by som teraz volila taký, aby sa z vaničky dal urobiť športový.

Čo si o tom myslíš?

Nemáme výťah, takže ho budem každý deň nosiť dolu po schodoch do pivnice.

Dá sa ku každému dokúpiť taký stojan pre väčšie dieťa, ktoré bude teda stáť a voziť sa kým sa menšie kočíkuje?

Ďakujem

Ahoj,

skejt - stúpadlo sa nedá pripojiť ku každému kočíku. Kočík musí mať k tomu prispôsobenú konštrukciu (podvozok). Ak nemá, tak väčšinou sa stane, že praskne. Treba dať pozor aj na nosnosť samotného modelu skejtu, pretože tie ju tiež nemajú všetky rovnakú.

Ja odporúčam tieto:

Práve kočíky so sedadlom typu 2v1 (hlboká vanička sa rozloží na športové sedadlo, alebo sa poťahy jednotlivých nadstavieb navliekajú na jeden rám), mávajú s pripojením skejtu problém.
Zároveň sú ťažšie, nemajú zabudovanú rúčku, alebo ramenný popruh na prenos kočíka po zložení. Takýto druh kočíka Ti neodporúčam vzhľadom k každodennému prenášaniu po schodoch.

No, ale aby som ich iba neodsudzovala, tak majú iné plusy. Napríklad ich vaničky sú väčšinou priestrannejších vnútorných rozmerov a majú oveľa vyššiu nosnosť ako klasické vaničky (majú nosnosť 9 kg).

Keďže máš ešte dosť času na kúpu kočíka, tak by som Ti radila počkať na nové modely pre rok 2024. Boli nedávno predstavené výrobcami na výstave v Kolíne.

Medzi nimi aj model Petite&Mars Icon pre rok 2024, ktorý by sa Ti hodil. Má v sebe skĺbené všetky parametre, ktoré potrebuješ. Vychádza totiž z bratského modelu Petite&Mars Royal.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally