Aký kočík pre decembrové bábätko?

Zodpovedané
8. sep 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť dvojkombináciu kočíka. Bábätko čakáme v decembri a neviem sa rozhodnúť, ktorý kočík by bol vhodný.

Určite by som chcela, aby mal nafukovacie kolesá a bol vhodný do terénu. Ja mám 160 cm a budem prevažne kočíkovať ja. Chcem, aby bol vhodný k mojej výške a zároveň, aby sa dal nastaviť pre manžela, ktorý má 186 cm. Mal by mať predlžitelnú striešku a veľmi dobré vetranie.

Čo som pozerala na internete, tak ma veľmi zaujal Moon ReSea S Edition (2022). Ale vraj vanička má iba 74 cm a to má trošku desí. Kočík by som rada využila aj pri druhom dieťati, ktorý sa môže narodiť skôr a v zime bude mať pár mesiacov.

Ďakujem

Ahoj,

Moon ReSea S Edition (2022) je dobrá voľba k Tvojej výške. Manželovi by bola ale rodičovská rukoväť krátka. Hlboká vanička má vnútorný rozmer 74 x 32 cm a ako píšeš v prípade druhého dieťaťa narodeného v lete, či na jeseň by bola úzka. Hlavne vtedy, keď by bolo vo vaničke spolu s fusakom. Inak pre dieťa narodené v decembri je akurátna. To je ešte maličké a spolu s fusakom sa do vaničky pohodlne vôjde.

Kočíky značky Moon rada odporúčam, pretože sú štýlové a ja mám hlavne rada čistý dizajn.

Ak uprednostňuješ túto značku, tak modely Moon Rocca Edition a Moon Relaxx Edition by pre Teba boli ideálne. Majú úplne rovnaké kolesá ako ReSea, teda nafukovacie pneumatiky. Dokonca aj veľkosť kolies majú rovnaké.

Rodičovskú rukoväť majú tiež rozdielnu. Rocca ju má otočnú a vo výške 94 - 108 cm. Relaxx ju má teleskopickú a vo výške 98 - 111 cm. Tento kočík odporúčam skôr pre vyšších rodičov. Ja mám 168 cm a osobne som mala možnosť si ich ochytať obidva, tak nevidím problém v ich výške. Sú pohodlné a primerane umiestnené.

Hlboké vaničky sú totožné s ReSeas, akurát Relaxx ju má podstatne väčšiu s vnútornými rozmermi 80 x 31 cm. To je vyhovujúca veľkosť pre dieťa narodené v akomkoľvek ročnom období. Rocca má veľkosť vaničky 76 x 30, čiže veľmi podobnú ReSea.

Športové sedadlá sú skoro rovnako priestranné. Jediný rozdiel je v o 3 cm menšej výške chrbtovej opierky. Ale to je minimálny rozdiel.

Dizajnovo sa ReSea S najviac podobá Rocca. A to hlavne farbou konštrukcie a aj farbou použitých látok. Relaxx má najviac podobný odtiež matnej konštrukcie vo farbe Mud 2O22, ale pekný je aj vo farbe Antra/Grey 2022.

Ja Ti odporúčam skôr kúpiť model Relaxx. Má viac výhod ako nevýhod.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally