Aký kočík pre dvojičky pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
17. dec 2021

Ahoj,

chcela by som ťa poprosiť o radu pri výbere kočíka pre dvojičky. Všetci vychvaluju Bugaboo Donkey, ale mne sa zdá pre nás príliš nízky. Muž má 2 m a ja 170 cm. Nechceme sa do vaničiek krčiť niekde ku kolenám.

Terén skôr mestský (chodníky, nie poľné cesty), šírka nerozhoduje. Bývame v rodinnom dome, nie sme limitovaní panelakovymi výťahmi a pod.
Určite sa musí dať pripevniť skejt pre staršie dieťa.

Stačí model bez vajíčka, lebo máme jedno Cybex po staršej dcére.

Rozpočet zatiaľ neobmedzený, nepotrebujem žiadne módne vychytávky. Skôr kvalita za rozumnú cenu a nebránim sa ani bazárovým, aj keď nový by viac potešil.

Celkom sa mi pozdávajú kočíky, ktoré sú športové a vaničky sa tam len dokupujú také ako keby prenosné. Teraz máme Britax B Motion 4 Plus a pre druhé dieťa som plánovala dokúpiť vaničku, ale osud nám nadelil rovno 2 kusy, takže moje plány zlyhali.

Ďakujem

Ahoj,

s akýmkoľvek ročníkom kočíka Bugaboo Donkey máš v podstate pravdu - čo sa týka nízkeho umiestnenia madla. Jeho maximálna výška je 106 centimetrov. To je pre teba, aj manžela dosť nízko položené. Skôr je to kočík pre stredne vysoké postavy.

Bugaboo Donkey

Osobne by som sa zamerala na kočíky určené pre vysokých rodičov. Jedným z takýchto modelov je aj Thule Urban Glide 2 Double s výškou madla 112 centimetrov. Vyššie posadenými športovými sedadlami - vďaka veľkým kolesám, na jeho konštrukciu dokúpiš hlbokú vaničku. Keď nakukneš na jeho recenzie, tak mamičky sú s týmto typom kočíka (či už pre jedno dieťa alebo dvojičky) maximálne spokojné. Neviem teda aká aktívna rodina ste, no Thule je aj skvelý mestský pracant. Akurát viac menej všeobecná mienka je skôr zameraná na športové výkony.

Thule Urban Glide 2 Double

Skvelým a overeným mestským kočíkom je aj Valco Baby Snap Duo. Aj keď k nemu mám 3 výtky: výška rodičovského madla iba 103 cm, občasné pofukovanie strechy a ako posledné je chýbajúce odpruženie.

Valco Baby Snap Duo

Moja kamarátka má pri dvojičkách kočík Baby Jogger Citi Mini Double2, ona meria 165 cm a jej manžel 195 cm. S kočíkom sú maximálne spokojní. Celkové zaťaženie má 46 kg a ložnú plochu až 102,5 cm - po novom je použiteľný pre jedno i obe deti už od narodenia, keďže opierky chrbta a aj tie nožičkové - sa dajú polohovať až do ľahu..Cena je trošku strednej triedy - by som to nazvala - 700 eur aj s vaničkami. No na kočík pre dvojičky si myslím, že je cena fajn - niekto to dá za kočík pre 1 dieťa. Má odpružené všetky 4 kolesá, čo poteší teba, no hlavne zvyšuje komfort deťom. Zložíš ho jednou rukou s nasadenými sedadlami športovej časti v smere aj v proti smere jazdy a dokonca po zložení sám stojí.

Baby Jogger City Mini2 Double

Čo sa Britaxu týka, tak na SK sa predáva iba model Britax B-Agile Double. Tu je však tiež výška rodičovského madla iba 100 cm oproti tvojmu B-Motion 4 Plus má 112 cm. A nosnosť na jedno dieťa 15 kg - B-Motion 4 Plus - má 22 kg. Tento model ti neodporúčam, teda ak nechceš kočík po chvíľke meniť. A nemá ani vaničku, iba prenosnú vložnú tašku! A to sa mi nezdá pre dieťa od narodenia vhodné - teda pri každodennom vození.

Britax B-Agile Double

BRITAX RÖMER prenosná taška

Ku kočíkom Britax sa dá dokúpiť táto mäkká univerzálna prenosná vložná taška.

Dúfam, že som ti poradila. Ak máš doplňujúce otázky, neváhaj mi napísať znova. Sačí sa pripomenúť, lebo poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally