Aký kočík pre dvojročné dieťa, ktoré váži 12 kg?

Zodpovedané
2. máj 2022

Ahoj,

rozhliadam sa po kočíku pre dieťa, ktoré má 2 roky a 12 kg.

Hlavné podmienky:

  • s vyššou nosnosťou - nie do 15 kg,
  • poľohovateľný v sede 90°, aj do úplného ľahu,
  • dobre skladný,
  • dostatočne veľký úložný priestor,
  • dlhá strieška,
  • ľahký,
  • cena nie je rozhodujúcou podmienkou.

Uvažovala som nad golfovým, ale tam by bola podmienka, aby mal vpredu klasické kolesá. Nie tie dvojité.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam kočík Bugaboo Bee 6. Ide o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť. Ja ho však milujem 🙂. Má úplný (kolmý) sed, od ktorého sa pomaly upúšťa pri novších kočíkoch. Oproti starším modelom má väčšie kolesá a madlo. Sedenie je obojsmerné, okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a predĺžiť sedák. Nákupný košík je nielen priestranný, ale má super umiestnenie a čokoľvek dieťa hodí pod seba, tak spadne do košíka. Ďalšiu výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočíkov, kam si dieťa vylezie a zlezie samo. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť - jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.

Prípadne ani jeho starším modelom Bugaboo Bee 5 neurobíš chybu.

Kolmý sed má aj Cybex Mios 2 a Cybex Mios 3. Pre mňa je to najkrajší kočík na trhu. Aj keď má malé kolieska, tak má fajn odpruženie. Mios má navyše (oproti Bee) polohovanie nôh a super je aj jeho sieťovaná sedačka, využiteľná počas horúcich letných dní.

Ďalej ma napadá ultraľahký (6,6 kg) Leclerc Magicfold Plus a jeho nástupca Leclerc Influencer . Ten má celkom rovné sedenie a tiež podarený moderný dizajn.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia