Aký kočík pre športovo založenú akčnú rodinku na dedinské cesty a terén?

Zodpovedané
23. aug 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila s výberom kočika pre našu júnovú slečnu. Aktuálne máme kočik Easywalker Rudey. S kočíkom som veľmi spokojná, teda až na silné hrkotanie kolies, resp. plastu na prednej časti. Vanička sa tiež dosť natriasa. Bola skúšaná hlavne na dedinských cestách.

Sme vysokí (171 cm a 180 cm) aktívni rodičia, budeme chodiť na výlety, na ľahkú turistiku, k jazeru. Privítala by som skladnú konštrukciu, ľahké zloženie, vhodnú konštrukciu do terénu, veľký kôš, + by bolo fajn mať veľkú striešku.

Zatiaľ som pozerala Easywalker Harvey3, ale tiež má vraj tvrdú konštrukciu. A ešte ma zaujal Thule Urban Glide 2.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

hneď mi napadol kočík Baby Jogger Summit X3, ktorý teraz vychádza v novom zlatom dizajne konštrukcie. Tento kočík je určený nielen do tažšieho terénu, ale aj na beh a šport. Je to vďaka jeho veľkým nafukovacím pneumatikám a dvojitému odpruženiu všetkých troch kolies.

Po zložení má celkom kompaktné rozmery pre tento typ kočíka. Dokonca po zložení zadných kolies je ešte skladnejší. Skladá sa jednoduchým potiahnutím za madlo na športovom sedadle smerom nahor. Má ručnú brzdu na rodičovskej rukoväti, ktorou môžeš pribrzďovať podľa aktuálnej potreby. Zároveň má unikátny spôsob aretácie predného kolesa a to páčkou umiestnenou na pravom boku pri rodičovskej rukoväti. Sedadlo má o čosi priestrannejšie a väčších rozmerov. A aj striešku má väčších XXL rozmerov. Príslušenstvo je tiež potrebné dokúpiť osobitne ako je to pri Glide 2. Inak sú si kočíky veľmi podobné a na rovnakej cenovej, či kvalitatívnej úrovni. Sú to právom TOPky na trhu. Sú to kočíky, ktoré využiješ v každom smere a až do konca kočíkovacieho obdobia.

Ak chceš niečo mestskejšieho vzhľadu, tak si pozri jeho brata Baby Jogger City Elite 2. Oproti X3 má o niečo slabšie odpruženie a o čosi menšie kolesá. Nemá ručnú brdzu, ale prejde aj náročnejší terén. Cenovo sú na tom skoro rovnako, ja by som skôr siahla po X3. Aj keď má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových a štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally