Aký kočík pre veľké zimné dievčatko?

Zodpovedané
25. aug 2022

Ahoj,

prosím o pomoc pri výbere kočíka s veľkou vaničkou pre moju 3-mesačnú dcérku. Neviem si predstaviť, že ako ju na jeseň/v zime aj s fusakom natlačíme do vaničky. Teraz "naholo" sa do nášho TFK Mono ledva zmestí.

Hľadám niečo podobné (rozumej odpružené - máme chodníky v dezolátnom stave + aby zvládol aj trochu terén - jazda po tráve). Nemusí to byť kočík na beh, ide mi o veľkú vaničku a "terénnu" stránku kočíka.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

je zaujímavé, že je dcérke hlboká vanička modelu TFK Mono malá, lebo je jednou z najpriestrannejších a najväčších na trhu. Nájsť za ňu náhradu nebude vôbec ľahké, pretože jej vnútorné rozmery (78 x 34 cm) nebude ľahké prekonať.

Hlboká vanička TFK Mono Combi sa ľahko prestaví na športovú nadstavbu a je vhodná pre deti od 0 - 36 mesiacov. Kombinovaná vanička ponúka bábätku všetko pohodlie a maximálnu bezpečnosť od jeho narodenia až do veku cca 3 rokov. Vďaka univerzálnym funkciám je možné plynule nastaviť opierku chrbta do ľubovoľnej pozície a pridaním opierky. Zároveň bol kočík testovaný a schválený na športové použitie. Vnútorný priestor ložnej plochy športového sedadla je (d x š) 96 x 34 cm.

Väčšími modelmi na trhu sú modely značky Baby Jogger, ako napríklad Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2 alebo model na výlety Baby Jogger City Mini GT2. Síce majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale ich kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Ja osobne by som skôr odporučila kúpu ergonomickej podložky, pre správny vývoj chrbtice a prestavenie vaničky na športové sedadlo. Spolu s fusakom, či nepadavou dekou Pinkie bude dieťaťu teplo a zároveň bude mať dosť priestoru. V tomto období bude mať dcéra už cca 6 mesiacov, čo je vhodný čas na prechod do športového sedadla.

Ja som využívala Babymoov univerzálnu ergonomickú podložku CosyMorpho.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally