Aký kočík s priestrannou a odvetrávanou vaničkou pre júnové bábo?

Zodpovedané
31. mar 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o pomoc pri výbere kočíka. Termín mám koncom júna a mám veľa požiadaviek.

Kočík by mal spĺňať tieto požiadavky:

  • priestrannejšia a odvetrávaná vanička,
  • kočík by mohol byť vyšší s nastaviteľnou rúčkou - ja mám 170 cm, ale kočíkovať budú aj mladší súrodenci (7 a 9),
  • kočíkovať budeme väčšinou po meste, ale budeme jazdiť aj do hôr, k moru a občas do prírody (žiadne veľké túry) a asi 2-3x vyrazíme aj lyžovať,
  • kočík by som mala rada dlhšie,
  • v meste a pri vození deti do školy a na krúžky budem často kočík dávať do auta a vykladať - takže váha a skladnosť by mali byť tomu prispôsobené,
  • ideálne by bolo, aby sa kočík dal zložiť aj so športovou časťou,
  • páčia sa mi veľké striešky a aj ventilačné okienka na leto,
  • vzhľadom na časté presuny by možno bolo fajn, keby sa vanička dala zložiť, resp. stlačiť na skladnejšiu verziu,
  • kufor auta je priestranný, ale keďže nás už bude 5, tak na výlety bude treba miesto aj na batožinu a iné veci,
  • mám záujem o vajíčko Cybex Cloud Q,
  • bola by som radšej za odpruženejší kočík.

Mám hľadať dobrú dvojkombináciu, alebo ísť osobitne do hlbokého a športového kočíka?

Z toho čo som pozerala, tak sa ma zaujali tieto modely:

  • Roan Bass Next - dizajnovo sa mi páči aj vanička a dobre mi padol do ruky a aj hojdanie je super, ale viem že je menej skladnejší a ťažší.
  • Espiro Next up - videla som ho na predajni a zdalo sa mi, že nie je veľmi pevný. Resp. vanička ako keby na ňom hrkala.
  • Cybex Talos S Lux
  • Adamex Belissa
  • Muuvo Quick 3.0
  • Moon Relax

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

jednoznačne odporúčam Moon Relaxx Edition. Podľa mňa vyhovuje najlepšie Tvojim nárokom. Z uvedených kočíkov je najľahší, má cca 12 kg. Nájdeš u neho nafukovacie kolesá a kvalitné odpruženie, takže si poradia aj s terénom. Hlboká vanička je umiestnená na výškových adaptéroch, čo je ideálne pre vyšších rodičov. Nechýba u nej predlžovacia strieška, kvalitný matrac značky Träumeland a vetracie okienko na prednej strane, ktoré napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch. Bábätko tak môže pri "pasení koníkov" pozorovať okolie. Športový sedák je tiež priestranný a nastaviteľný po aj proti smeru jazdy. Nájdeš u neho polohovateľnú opierku nôh i chrbta, a to až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku. Pri športiaku si ju navyše môžeš výškovo nastaviť, takže aj väčšie dieťa bude mať dostatočný priestor nad hlavou. Samozrejmosťou je teleskopická rukoväť, ktorou si kočík plne prispôsobíš svojej výške. Najnižšiu polohu má vo výške 98 cm, takže pre pohodlné ovládanie menších osôb to nebude.

Podobným typom je aj Moon ReSea S Edition (2022), ktorý má navyše priestrannejší športiak a jeho rukoväť je možné nastaviť v rozmedzí 91 - 105 cm.

Roan Bass Next nie je zlý, ale má naozaj vyššiu hmotnosť a je neskladný. Nie je ten typ kočíka čo by Ti vydržal dlho – športiak má nízku nosnosť a je zbytočne ťažký, takže by si ho čoskoro vymenila za iný. To isté sa týka teda aj ostatných poľských modelov.

Espiro Next Up má teda nosnosť už zvýšenú, ale patrí tiež k tým ťažším. Vanička má vôľu schválne, je to kvôli prípadným otrasom.

Ponúka sa teda aj možnosť obstarania samostatného kočíka, čo odporúčam, ale sme obmedzení len pár značkami. Konkrétne to môže byť mestský typ kočíka Hauck Vision X, ktorý má super odvetrávanú hlbokú vaničku a je ľahký, ale nemá nastaviteľnú rukoväť. Alebo to môže byť aj Kunert Lazzio.

Ďalšiu kombináciu podvozku a hlbokej vaničky má napríklad aj značka Cam, Cybex (v sete s podvozkom je rám športového sedenia, ale bez poťahu športovej sedačky), Inglesina, Mutsy, Peg-Pérego či Emmaljunga.

Odporúčam aj Cybex Priam 3. Sama som ho mala a bola som s ním veľmi spokojná, ale odpruženie je slabšie.

Cybex Talos S Lux mi k Tvojim potrebám príde tiež zbytočne ťažký, má 14 kg. Navyše hlboká vanička nemá žiadne odvetrávanie.

Ja osobne by som išla do kombinovaného kočíka značky Moon, alebo zakúpila iba hlboký kočík a športiak poriešila neskôr.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia