Aký kombinovaný kočík je vhodný na každodenné tlačenie do kopca?

Zodpovedané
31. jan 2022

Ahoj,

hľadám kombinovaný kočík na každodenné tlačenie v kopcovitom teréne s veľkým stúpaním. Som nižšia a mám drobnú postavu.

Uprednostnila by som kočík ktorý má:

  • nízku hmotnosť,
  • zvládne aj horší terén, prípadnú prechádzku lesom,
  • má teleskopickú rukovať,
  • je vhodnejší pre nižšie postavy,
  • má dostatočne veľkú vaničku,
  • nosnosť do 22 kg,
  • gélové resp. penové kolesá s dostatočným pružením,
  • úplný ľah,
  • vydrží aj pre druhé dieťa.

Zvažujem Bugaboo Fox 2, Thule Urban Glide 2 alebo Easywalker Harvey3 ( s dokúpením kolies do terénu). Všetky majú korýtkové sedenie. Aj keď by som radšej volila klasické, avšak taký kočík s obdobnými parametrami a cenou som nenašla.

Aké sú Tvoje návrhy?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvé by som sa určite zamerala na výšku. Píšeš tiež, že uprednostňuješ bezúdržbové kolesá. Takéto kolesá však Thule Urban Glide 2 nemá. Tento nekorýtkový model, má však iné super vlastnosti, ktoré som opísala v nedávnej podrobnej recenzií. Určite si ju prečítaj, kým sa pre kočík rozhodneš. Je so svojou výškou určený pre postavy od 160 cm a má pákovú rukoväť. Teda vlastne vo viacerých bodoch nespĺňa tvoje kritériá.

Thule Urban Glide 2

Oproti nemu však Bugaboo Fox 2 spĺňa väčšinu tvojich kritérií. Začnem teleskopickým madlom, ktoré je nastaviteľné vo výške od 88,5 – 108,5 cm, a teda je vhodný aj pre nižšie postavy. Je ľahký so svojou váhou 9,9 kg, a zároveň unesie v priestrannom sedadle aj 22 kg dieťa. So svojou odpruženou konštrukciou, spolu s odpruženými kolesami plnenými penou, zdolá aj náročnejší terén. Sedadlo je možné dať do takmer úplného korýtkového ľahu, o celkovej dĺžke ložnej ploche - 94,5 cm. Hlboká vanička je priestranná a jej vnútorné rozmery sú 76,5 × 32 cm. Vhodná je pre svoje odvetranie a XXL striešku práve pre dieťa narodené v lete. Pretože ponúka dostatok priestoru aj pre následné zimné obdobie, keď je potrebné dieťa umiestniť do vaničky spolu s fusakom. Nová vanička na Fox 3 bola vylepšená, a bol do nej pridaný nový ventilačný systém, ktorý zaistí dieťaťu pohodlie a reguluje teplotu vo vnútri aj vonku. Mäkká priehľadná sieťovina zabudovaná nielen v strieške, ale aj a na boku vaničky, tiež umožňuje dieťaťu objavovať svet. Svojou kvalitou určite vydrží aj pre prípadné druhé dieťa.

Bugaboo Fox 2

Ak však už teraz uvažuješ nad druhým dieťaťom, tak by som si pozrela aj model Bugaboo Donkey 3. Ten dá sa rozšíriť pre prípadného súrodenca. A ešte jedna super správa. Nedávno vyšla jeho vynovená verzia Bugaboo Donkey 5, takže jeho obstarávacia cena bude príjemnejšia.

Bugaboo Donkey 3

Posledným tvojim kandidátom je Easywalker Harvey3. Tento kvalitný korýtkový športový model, je možné pretvoriť aj na tandem pre prípadného súrodenca. Má teleskopické madlo, vo výške od 76 – do 110 cm, je teda vhodný pre nízkych aj vysokých rodičov. Hlboká vanička je oproti Fox 2 ešte priestrannejšia, a to s vnútornými rozmermi 79,5 x 34 cm. Je dobre odvetraná, výškovo nastaviteľná a má mäkký matrac so špeciálnou 3D štruktúrou, ktorý zaisťuje dieťaťu pohodlie. Hliníková konštrukcia váži 11 kg a unesie 22 kg dieťa. Pri tandeme dvoch súrodencov, odnesie až však na jedno sedadlo iba 15 kg dieťa. Po dokúpení all-terain kolies, s kočíkom prejdeš aj náročnejší terén.

Easywalker Harvey3

Nekorýtkovým modelom je Easywalker Rudey. Má tie isté vlastnosti a funkcionalitu, či už sedadla športovej časti ale aj hlbokej vaničky, ako jeho brat Harvey. Jediný rozdiel je, že z Rudey-ho nespravíš tandem.

Easywalker Rudey

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally