Aký kompaktný športový kočík na výlety a dovolenky odporúčaš pre 17 mesačnú dcérku?

Zodpovedané
16. mar 2022

Ahoj,

mám skoro 17 mesačnú dcéru a hľadám športový kočík, ktorý zložený nezaberie veľa miesta. Kočík už veľmi nepoužívame. Potrebujem ho len vtedy, keď chodíme na výlety a dovolenky.

Ďalšie požiadavky:

  • aby nezaberal veľa miesta v aute,
  • aby sa dal dať do ľahu,
  • možnosť predĺženia striešky,
  • radšej s väčšími kolesami vhodnými aj do mierneho terénu,
  • čím vyššia maximálna nosnosť, tak tým lepšie.

Golfový kočík veľmi nechcem kvôli kolesám.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam kočík Inglesina Maior, ktorý má na svoj typ naozaj veľké kolesá. Okrem toho je ľahký (7,9 kg), skladný a ľahko zložiteľný jednou rukou. Samozrejmosťou je aj predlžovacia strieška, možnosť úplného ľahu, zloženie jednou rukou a dostatočne veľká nosnosť (22 kg). Ku kočíku dostaneš aj nánožník.

Ako ďalší variant ma napadá TFK Dot 2, ktorý pôsobí robustným dojmom a je ideálny aj pre vyšších rodičov. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá stredovú tyč pri zadných kolesách. Kočík je krásne odpružený, takže ani väčší terén nebude žiadny problém. Po zložení je veľmi kompaktný a je možné ho využiť ako príručnú batožinu. Rozmery sedenia majú obidva kočíky veľmi podobné. Nosnosť má o 3 kg vyššiu (25 kg). Nechýba ani polohovanie nožičiek. V ostatných parametroch sú kočíky inak veľmi podobné, vrátane hmotnosti, ktorou sa líšia len o pol kg.

Držím palce pri výbere a keby si ešte mala nejakú otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia