Aký ľahký kočík na cestovanie?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka na cestovanie. Bývame na dedine a tu využívam môj vytúžený Thule Urban Glide 2. S kočíkom som veľmi spokojná, no na presuny autom by som volila radšej niečo kompaktnejšie, čo zaberie hlavne minimum miesta v kufri auta. Kočík využívam hlavne pre 9-mesačnú dcéru, no niekedy sa zvezie aj 2,5-ročná. Budúci rok zvažujem aj viacero leteckých dovoleniek, tak by som chcela niečo, čo si môžem zobrať aj ako príručnú batožinu na palubu.

Zatiaľ z toho, čo som pozerala sa mi zapáčili Easywalker Jackey a Joolz Aer+, no neviem aké sú a nemám ani možnosť si ich niekde vyskúšať. Nechcem hrkálku.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

na veľmi podobné otázky som v poradni nedávno odpovedala, tak Ti ich sem pripínam. Chcem sa vyhnúť opakovaniu tých istých kočíkov. Zároveň v nich nájdeš aj ich vzájomné porovnanie:


Všetky vybraté modely majú 22 kg nosnosť, takže odvezú aj staršiu dcérku, prípadne sa k nim dá pripojiť stupienok pre staršieho súrodenca. To je tiež celkom dôležité kritérium, ak bude staršia dcérka unavená a ty budeš zrazu chcieť odviesť obidve naraz.

Nie všetky ponúkajú možnosť sklopenia chrbtovej opierky spolu s opiekou nôh do ľahu. Na to si daj pozor, pretože 9-mesačné dieťa takúto opierku potrebuje. Zároveň si daj pozor aj na výšku (uvedenú v cm) chrbtovej opierky. Nie všetky modely, hoci majú vyššiu nosnosť, majú aj priestranné sedadlá. Tak, aby mali obe deti dostatok priestoru.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally