Aký najľahší športový kočík odporúčate?

Zodpovedané
22. nov 2021

Ahoj,

hľadám najľahší športový kočík.

Požiadavky:

  • do mesta,
  • do kufra auta,
  • na prechádzky po chodníkoch a po tráve v parku,
  • aby kolieska nehrkotali,
  • skladný,
  • ľahký na presuny aj hromadnou dopravou v zloženom stave.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Alebo sa mám poobzerať po golfových paliciach?

Ďakujem

Ahoj,

keďže si neuviedla to najdôležitejšie kritérium - vek a váha dieťaťa, tak vyberať kočík bude zložité.

Ako prvoradé pokladám kritérium - najnižšia váha športového kočíka a rýchla manipulácia pri skladaní.

Takže jedným z najľahších golfových kočíkov je 4,9 kg vážiaci GB Pockit+ (Pockit Plus). Získal za svoju skladnosť aj zápis do Guinessovej knihy rekordov! Minimalistický GB Pockit+ (Pockit Plus) je výborným spoločníkom na cestovanie, nákupy či rýchle presuny. Znesie aj trávu v parku.

GB Pockit+ All-Terrain

Neotočný športový kočík Phil&Teds Go 2020+ má okrem nového dizajnu a farieb mäkkých vložiek aj zväčšenú striešku s UV faktorom 50+ a náhľadovým okienkom. Má tiché jednoručné sklápanie chrbtovej opierky (a to až do úplného ľahu), polohovateľnú opierku nôh, ako aj jednoručné skladanie.

Phil&Teds Go 2020+

Ak sa vo váhe posunieme na 7 kg, tak určite praktický pomocník je model ABC Design Ping. Je to ultra skladný športový kočík výborný na cestovanie, kratšie výlety, alebo len tak do auta. V role druhého, šikovného kočíka nahrádzajúceho golfky ťa poteší nielen nadštandardne polstrovaným sedadlom s plne nastaviteľnými bezpečnostnými pásmi, ale aj predĺžiteľnou strieškou s vetraním, odpruženými kolesami, prepracovanými detailmi či prístupným košíkom.

ABC Design Ping

Nesmiem zabudnúť na ultrakompaktný športový kočík s poťahmi vyrobenými z recyklovaných plastových fliaš Easywalker Miley. Spĺňa všetky tvoje požiadavky v podobe ľahkosti, skladnosti, do mesta, do kufra auta, na prechádzky po chodníkoch a po tráve v parku, kolieska ktoré nehŕkajú.

Easywalker Miley

No a posledným modelom, ktorý stojí za zmienku je Cybex Melio. Je to šikovný, spratný a dizajnovo originálny športiak vybavený kolesami v prednej časti ďalej od seba než v časti zadnej. Je vybavený sieťovaným sedadlom perfektným na horúce letné dni. Špecialitou sú však predné svetielka zvyšujúce viditeľnosť aj bezpečnosť a až 22 kg nosnosť sedadla.

Cybex Melio

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally