Aký odporúčaš ľahký a skladný kočík na rýchle presuny?

Zodpovedané
17. sep 2021

Ahoj,

momentálne mám Cybex balios S (bol kúpený kvôli otočnosti, ale tá už nie je potrebná). Rada by som sa poradila ohľadom výberu ďalšieho kočíka. Potrebujem ho hlavne vtedy, keď idem po staršiu dcéru do škôlky (autom). Cybex je už príliš ťažký, už s ním neviem manévrovať jednou rukou. Dcéra nosí veľkosť 92 a už sa jej aj strieška šúcha po hlave.

Plus, ktoré v Baliose vidím je extrémne rýchle skladanie. Dcéra v kočíku nespí, potrebujem ho fakt hlavne na presuny či už do škôlky, ihriská, do mesta. A nech prejde aj vyššie obrubníky. Na Baliose musím väčšinou cúvať. Najdoležitejšie je, aby bol ľahký a rýchlo skladný. Nezáleží na tom či to bude športový kočík alebo golfový. Cenovo do 300€, kľudne aj bazárový.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík na rýchle presuny, pozrela by som sa po ľahkých kočíkoch v kategórií cestovné športové kočíky. Pri takýchto typoch kočíkov do 7 kg však nečakaj veľké kolesá podobné Cybex Balios S. Skôr sú to menšie kolesá, ktoré sú určené na rýchly presun po rovnom teréne so skladaním jednou rukou.

Cybex Balios S

Jedným z takýchto modelov je aj Cosatto Woosh. Pri jeho nízkej váhe a spratnosti však unesie 25 kg dieťa. Zaujme aj dizajnom a paletou farebných prevedení na výber. Nájdeš ho aj v XL verzií.

Cosatto Woosh

Zastúpenie ľahkého, skladného kočíka má aj značka Cybex - model Cybex Eezy S+

Cybex Eezy S+

Určite odporúčam pozrieť aj ľahký (7 kg) a ultrakompaktný športový kočík Easywalker Miley.

Easywalker Miley

A posledným v rade by bol kočík Ergobaby Metro. Tento kočík je komfortný aj pre rodičov. Ponúka jednoduchú ovládateľnosť, jednoručné skladanie do rozmerov príručnej batožiny a pohodlné odpruženie.

Ergobaby Metro

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally