Aký otočný športový kočík s dlhšou strieškou a nafukovacími kolesami?

Zodpovedané
12. jún 2022

Ahoj,

potrebujem otočný športový kočík s dlhšou strieškou a nafukovacími kolesami s možnosťou polohy do úplného ľahu. Ideálne s dostupným nánožníkom a plienkovou taškou.

Mali sme Bebetto Luca, ale vadila mi na ňom neustále dozadu padajúca strieška a horšia manipulácia pri nastavení do ľahu. Rozpočet okolo 200 - 250 eur (aj bazárový).

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak by si chcela nový kočík, tak ma napadá EasyGo Optimo Air. Jeho kvalita zodpovedá cene. A pokiaľ nie si náročná, tak bude dostačujúca.

Inak by som sa zamerala skôr na bazárové kočíky. Jedným z nich je napríklad Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému je možné dokúpiť nafukovacie kolesá. Kočík nie je odpružený, ale vďaka nafukovacím kolesám má hneď lepšie jazdné vlastnosti. Oceníš u neho aj extra dlhú striešku, ľahkú hmotnosť a skladnosť.

Ďalej odporúčam X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti svojmu staršiemu modelu má zväčšené rozmery sedadla. Striešku má umiestnenú vyššie, aby aj väčšie dieťa malo dostatok miesta nad hlavou. Ďalej potom má aj lepšie tlmenie predných koliesok, mäkšie odpruženie a poteší aj zadné kolesá, ktoré sú nafukovacie. Nechýba mu priestranný košík, ktorý sa dá zväčšiť, nastaviteľná rukoväť a predĺžená strieška s ventilačným okienkom. Športový sedák sa dá zložiť v jednom kuse spolu s konštrukciou. Nevýhodou je nižšia nosnosť (15 kg).

Môže to byť aj jeho viac terénnejší variant X-lander X-Move, ale má tiež nižšiu nosnosť a váži už 15 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia