Aký pevný kočík odporúčaš na dedinu?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík na dedinu do 300 eur.

Požiadavky:

  • pohodlný,
  • mal by zvládnuť aj nenáročný terén, kamienky, tráva,
  • uvítala by som dlhú striešku,
  • do úplného ľahu a nastavenie opierky nôh,
  • aby sa neprevrátil.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ Ti nevadí bazárová kúpa, tak odporúčam Britax B-Motion 4 Plus. Je to naozaj stabilný a kvalitný kočík, o čom svedčí jeho veľká obľúbenosť medzi mamičkami. Bohužiaľ jeho výroba je už ukončená, takže ak naň nenatrafíš v nejakom dopredaji, tak je možná iba bazárová kúpa. Nájdeš u neho veľké rozmery aj pre väčšie dieťa. Samozrejmosťou je dlhá strieška, nastaviteľná rukoväť, priestranný nákupný košík aj jednoduché skladanie. Nevýhodou je jeho vyššia hmotnosť (11,5 kg)

Ďalej odporúčam aj bazárový Baby Jogger City Mini GT2, ktorý patrí tiež k najpriestrannejším kočíkom na trhu. Zároveň má stále dobrú hmotnosť (10,4 kg). Vo výbave mu chýba madlo, ktoré odporúčam prikúpiť.

Oba kočíky je možné napolohovať až do úplného ľahu a nechýba im ani opierka nôh. Kolesá majú bezúdržbové gumové s odpružením, takže ľahko prejdú aj nerovný terén.

Pokiaľ by si chcela nový kočík a aby bol ľahší aj skladnejší, tak odporúčam TFK Dot 2, ktorý pôsobí robustným dojmom a je ideálny aj pre vyšších rodičov. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá stredovú tyč pri zadných kolesách, ktorá často prekáža v chôdzi. Kočík je krásne odpružený a kolesá má tiež gumové. Po zložení je veľmi kompaktný a je možné ho využiť ako príručnú batožinu.

Vyhovovať by mohol aj Inglesina Maior. Má tiež fajn odpruženie a veľké zadné kolesá.

Alebo to môže byť priestrannejší a cenovo výhodný Petite&Mars Street+ Oak 2021 alebo **Petite&Mars Royal* *. U Street máš navyše možnosť zakúpiť nafukovacie kolesá, čo odporúčam, ale tým sa jeho hmotnosť ešte zvýši.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia